"Új veszélyzónába érkezett a világgazdaság"
Új veszélyzónába érkezett a világgazdaság a Világbank elnöke szerint. Robert Zoellick úgy véli: Európának, az Egyesült Államoknak és Japánnak kemény döntéseket kell meghoznia, hogy ne rántsák magukkal az egész globális gazdaságot.
"Ha Európa, az Egyesült Államok és Japán nem viselkedik felelősségteljesen, akkor nemcsak magukat rántják a mélybe, hanem az egész világgazdaságot" - mondta Zoellick a George Washington egyetemen tartott előadásában. "Ezek az országok túl sokáig halogatták a kemény döntések meghozatalát, ezáltal csak néhány igen fájdalmas intézkedésre csökkentve a lehetőségeket" - fejtette ki a bankelnök.
Zoellick szerint az európai államok nem képesek a közös felelősségvállalás elismerésére, Japán tartózkodik a szükséges gazdasági és szociális reformoktól, az Egyesült Államokban pedig politikai érdekellentétek hátráltatják a rekordmértékű költségvetési hiány csökkentésére irányuló törekvéseket.
Zoellick leszögezte: "Ha nem alkalmazkodunk a változásokhoz, nem emelkedünk a rövid távú politikai érdekek fölé és nem vesszük tudomásul, hogy a hatalom felelősséggel jár, akkor veszélyes áramlatba sodródunk".
A Nemzetközi Valutaalap és a Világbank a jövő héten tart közös tanácskozást, amelyen az európai adósságválság lesz az egyik központi téma.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.