Zoellick: a németeken a sor
A Világbank elnöke szerint Németországnak kell Európát kivezetnie a válságból.
A Világbank elnöke szerint Németországnak kell Európát kivezetnie a válságból.
Most már közel lehet a pillanat, amikor az euróövezeti vezetőknek "be kell törniük a tűzriasztót védő üveget", és jól teszik, ha elolvassák a tűz esetére kidolgozott útmutatót, mivel a görögországi fejlemények nyomán piaci pánik söpörhet végig Spanyolországon, Olaszországon és az euróövezet egészén, veszélyzónává változtatva Európát - írta pénteken megjelent cikkében a Világbank elnöke.
Három jelölés érkezett a Világbank elnökének posztjára, amely azt követően üresedik meg, hogy a jelenlegi elnök, az amerikai Robert Zoellick június végén távozik hivatalából.
Ngozi Okonjo-Iwealát, Nigéria pénzügyminiszterét jelölte pénteken a Világbank elnöki posztjára három fekete-afrikai ország, Dél-Afrika, Angola és Nigéria.
Megkezdődött a jelöltállítás a Világbank élére, miután a pénzügyi szervezet jelenlegi vezetője mandátumának lejártával távozik a posztról június végével.
A Világbank elnöke távozik posztjáról június végén, mandátumának lejártával.
Új veszélyzónába érkezett a világgazdaság a Világbank elnöke szerint. Robert Zoellick úgy véli: Európának, az Egyesült Államoknak és Japánnak kemény döntéseket kell meghoznia, hogy ne rántsák magukkal az egész globális gazdaságot.
Az ősszel újabb veszélyes időszakba juthat a világgazdaság - jövendöli Robert Zoellick, a Világbank elnöke, aki szerint miközben a világ más nagy gazdasági központjai lassuló növekedéssel és bizalomhiánnyal szembesülnek, Kínának, amely növekedési motor, szerkezeti reformokat kell végrehajtania.
A világgazdaság "új és veszélyesebb szakaszba" lépett, ami nagyon kevés mozgásteret enged a legfejlettebb országoknak – véli Robert Zoellick, a Világbank elnöke.
A jövőben is az amerikai dollár lesz az elsődleges globális tartalékvaluta, de a világgazdaságnak a multilaterális pénzügyi rendszer korszerűsítésével kell felkészülnie arra, hogy idővel több más nagy fizetőeszköz is fontos tartalékszerephez jut - írta pénteken Londonban megjelent cikkében a Világbank elnöke. Robert Zoellick szerint az új rendszerben a Nemzetközi Valutaalapot (IMF) "futballbírói" szereppel kellene felruházni, hogy a szervezet "lefújhassa" a helytelen pénzügyi magatartásokat.
Az egyéni árfolyamvédő intervenciók helyett a globális aranystandard-rendszer módosított formájának újbóli bevezetését javasolta a világ vezető gazdasági hatalmainak a hétfői Financial Timesban megjelent írásában Robert Zoellick, a Világbank elnöke.
A Világbank szerint a legszegényebb országoknak 11,6 milliárd dollárra lenne szükségük, hogy finanszírozni tudják a legfontosabb kiadásaikat.