2011. szeptember. 07. 09:30 MTI Utolsó frissítés: 2011. szeptember. 07. 10:07 Gazdaság

Júliusban 0,8 százalékkal nőtt az ipari termelés

Az ipari termelés volumene az előző havi 0,6 százalékos visszaesés után júliusban 0,8 százalékkal nőtt szezonálisan és munkanaphatástól megtisztítva és a munkanaphatással kiigazítva 2,7 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit - közölte az előzetes adatok alapján szerdán Központi Statisztikai Hivatal (KSH).

A kiigazítatlan adatok szerint az ipari termelés 0,3 százalékkal nőtt egy év alatt júliusban. Az első hét hónapban 7,0 százalékkal bővült az ipari kibocsátás az előző év azonos időszakához képest.

Májusban még árnyalatnyit gyorsult az ipari termelés éves növekedése: kiigazítatlan adatok szerint az előző havi 7,0 százalékos emelkedés után 7,3 százalékkal bővült a  termelés volumene az előző év azonos időszakához viszonyítva. Munkanaphatástól megtisztítva viszont 2,3 százalékosra lassult az ipari kibocsátás növekedése az április 9,6 százalékos ütemről. 

Júniusban az ipari termelés volumene az előző év azonos időszakához képest 1,4 százalékkal csökkent. A munkanappal korrigált  júniusi ipari termelés 1,0 százalékos növekedést mutatott.

Tavaly júliusban 9,8 százalékosra lassult az ipari termelés kiigazítatlan éves összevetésű növekedése az előző havi 15,7 százalékról. A munkanappal korrigált tavaly júliusi ipari termelés 12,5 százalékos növekedést mutatott, szemben az idei 2,7 százalékos növekedéssel.

Az ipari termelés részletes júniusi adatait szeptember 15-én teszi közzé a KSH.

zöldhasú
Hirdetés
Címkék
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 09. 12:00

Trump szóban már Putyin szintjén van, de mégis mit akar Grönlandtól, Kanadától és a Panama-csatornától?

A megválasztott amerikai elnök nem zárja ki, hogy katonai eszközökkel szerezzen meg a három kiszemelt területből kettőt, az USA északi szomszédját pedig gazdasági nyomásgyakorlással kényszerítené az 51. állammá. Donald Trump a harcias megnyilvánulásai alapján annyira veszi komolyan a határvonalakat, mint az Ukrajnát “nácítlanító” Oroszország, bár arra szerencsére kevés az esély, hogy az amerikai hadsereg bármely országot lerohanja. Összeszedtük, miért került a három kiemelt célpont Trump fókuszába.