Gazdaság MTI 2011. augusztus. 11. 15:09

Csökkent az amerikai segélykérelmek száma

Az Egyesült Államokban a múlt héten négyhavi mélypontra csökkent az első alkalommal munkanélküli segélyt igénylők száma, a csütörtökön megjelent adat jobb az elemzői várakozásoknál.

A washingtoni munkaügyi minisztérium közleménye szerint 395 ezer úgynevezett első segélykérelem érkezett a munkaügyi hivatalokhoz a múlt héten, az egy héttel korábbi - felülvizsgált, 400 ezerről felfelé módosított - 402 ezer után. Ez a legjobb adat április eleje óta. Elemzők 400 ezer első segélykérelemre számítottak. A trendet pontosabban mutató négyhetes mozgóátlag 405 ezerre csökkent az egy héttel korábbi 407 750-ről.

Az elemzői konszenzus szerint akkor lehet arról beszélni, hogy több munkahely jön létre, mint ahány megszűnik, ha 400 ezer alá csökken a heti segélykérelmek száma, tartós munkaerőpiaci javulásra pedig 350 ezer alatti érték utal.

A minisztérium közleménye szerint július harmadik hetében a szövetségi kormányzati munkanélküli segélyek valamennyi típusát együttvéve összesen 7,48 millióan részesültek támogatásban, ami csaknem 90 ezerrel kevesebb az egy héttel korábbinál. A nagyjából 300 millió lakosú országban a munkanélküliségi ráta a legutóbbi, júlusi adat szerint 9,1 százalék volt, csökkent az előző havi 9,2 százalékhoz képest.

Bevándorlók a mexikói határon
AP
zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Tiszóczi Roland 2024. december. 03. 20:00

„Kib*szott okos vagyok!” – így döntötték be Jeffrey Skilling könyvelési trükkjei a világ egyik legnagyobb cégbirodalmát

Az 1985-ben alakult Enron tizenöt év alatt Amerika ötödik legnagyobb vállalatává nőtt százmilliárd dollár feletti forgalommal, a „nyereségességének pedig nincsenek határai, csak ha te állítod fel azokat” – vélték a vezetők. A hihetetlen eredmények kulcsfigurája Jeffrey Skilling – a vállalat egykori tanácsadójából lett vezérigazgató –, aki kreatív pénzügyi ötleteivel a világ egyik legnagyobb vállalati sikerét, majd végül csődjét hozta össze. Nagy csalások című sorozatunk legújabb cikke.