2011. május. 10. 16:03 MTI Utolsó frissítés: 2011. május. 10. 16:02 Gazdaság

Rábólintott a versenyhivatal a Waberer's tőkebevonására

A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) engedélyezte, hogy két egymással összefüggő tranzakció keretében a MidEuropa Partners (MEP) és Wáberer György közös irányítást szerezzen a Waberer's Holding Vagyonkezelő Zrt. felett, valamint jóváhagyta a W-New Holding Kft. egyedüli irányításszerezését a Transport & Logistic Investment Sarl. (a csoportból korábban kivált társaságokat összefogó cég) felett.

A GVH közleményében ismerteti: az első ügyben a MEP befektetési társaság projekttársasága - részvény adásvétel és tőkeemelés útján - a Waberer's Holding Zrt. alaptőkéjének 57,54 százalékát megtestesítő törzsrészvényt szerez meg. Wáberer György - közvetett - részesedése pedig 40,88 százalék lesz. Az ügylet eredményeként a Waberer's Csoport Wáberer György és a MEP közös irányítása alá kerül. 

A csoport márciusi, az új tulajdonost bejelentő közleménye szerint a tőkebefektetés lehetővé teszi újabb hitelek felvételét, amelyekből a társaság további fuvarozó cégeket vásárol Magyarországon és a környező országokban. Ezzel a cég forgalmát megduplázhatja a következő hat évben, ahogyan megtette az előző hat évben is. A Waberer's flottája 2 300 kamionból áll. A cégcsoport múlt évi bevétele 331 millió euró volt. A MEP Magyarországon az Invitel-csoporton keresztül a telekommunikációs piacokon van még jelen. Az ügylettel kapcsolatban káros versenyhatást a Gazdasági Versenyhivatal nem azonosított. 

A GVH által elbírált és jóváhagyott másik ügylettel a W-New Holding Kft. egyedüli irányítója lesz a Waberer's Holdingból korábban kivált társaságoknak, amelyek elsősorban szállítmányozási, ingatlanhasznosítási és vámkezelési tevékenységet végeznek.

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Tiszóczi Roland 2024. november. 30. 07:00

Európának a katonai kiadások duplája sem lenne elég, ha az USA nélkül kellene védenie Ukrajnát

Donald Trump úgy vélekedhet, hogy legyen most tűzszünet a jelenlegi ukrajnai frontvonalon, Európa pedig oldja meg önerőből a térség biztonságának későbbi fenntartását. Ennek oka részben az, hogy az Egyesült Államoktól a közel-keleti és a csendes-óceáni térség növekvő feszültségei is igénylik az erőforrásokat. Kérdés, mennyi pénz és főként mennyi idő kell az európai hadiipar felfuttatására. Ami Magyarországot illeti, a honvédségi beszerzéseket intéző állami cég elleni kibertámadásban kiszivárgott dokumentumok szerint a jövőben feltehetően annyit sem költ majd védelemre, mint amennyit a NATO-ban vállalt.