Gazdaság MTI 2011. május. 10. 18:40

Mégsem fájhat annyira a görög válság: emelkedés a nyugati tőzsdéken

A vezető nyugat-európai tőzsdeindexek a kezdeti, hétfői gyengülés után kedden újra erősödtek, miután a görög adósságválság legújabb fejleményei azt mutatták, csak kisebb mértékű veszteségeket szenvedhetnek a bankok.

A vártnál kedvezőbb kínai külkereskedelemi adatok hatására a bányászati papírok árfolyama is emelkedett.

Bob Parker, a Crédit Suisse elemzője a Reuters brit hírügynökségnek elmondta: a piacon egyre inkább az a nézet, hogy, ha át is strukturálják a görög államadósságot, az nem lesz akkora hatással a befektetőkre, mint arra korábban számítani lehetett. Korábban olyan félelmek jelentek meg, hogy igen hamar sor kerül az átrendezésre, így a bankok a közeli jövőben veszteségeket könyvelhetnek el - mondta Parker.

Most az a vélekedés, hogy ez a jövő év elején történik meg és a negatív hatások még akkor sem jelentkeznek azonnal - tette hozzá. A görög banki papírok árfolyama átlagosan 5,4 százalékkal emelkedett, de több európai nagyobb bank is árfolyam-erősödéssel zárt. A BNP Paribas részvényei 2,3 százalékkal, míg a Société Générale papírjai 2,1 százalékkal zártak a hétfő záróérték felett.

Kedden a legnagyobb piaci tőkeértékű európai részvények FTSEurofirst 300-as mutatója előzetes adatok szerint 0,80 százalékos napi növekedéssel 1 149.39 ponton végzett. A londoni értéktőzsde fő mutatója, az FTSE-100 1,28 százalékos emelkedéssel 6 018,89 ponton zárt. A frankfurti Xetra-DAX 1,23 százalékkal 7 501,52 pontra erősödött. A párizsi CAC-40 1,13 százalékkal 4 052,51 pontra nőtt.

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Farkas Zoltán 2024. december. 04. 09:30

Egy megatárca veszélyei, avagy Matolcsy György diadalai az első Nemzetgazdasági Minisztérium élén

Unortodoxia bármi áron: ez jellemezte a 2010-es évek elején felálló első gazdasági csúcsminisztériumot. Most, hogy a Pénzügyminisztérium és a Nemzetgazdasági Minisztérium újbóli tervezett összevonásával visszatérhet ez a struktúra a kormányba, felidézzük Matolcsy György miniszteri tevékenységének csúcspontjait a IMF-fel vívott háborútól a magánnyugdíjpénztárak beszántásáig.