Közel egy százalékkal, 0,95 százalékkal, 222,18 ponttal gyengült a Budapesti Értéktőzsde mutatója egy hét alatt; a BUX 24 ezer pont alá kerülve 23.964,46 ponton zárta a hetet.
A hét tulajdonképpen csak négy "normál" kereskedési napot jelentett, mert pénteken, nagypéntek lévén a nemzetközi tőzsdék zárva voltak, így a BÉT-en a részvénypiaci forgalom egymilliárd forint alatt maradt. Ennek is köszönhető, hogy a részvénypiac heti 73,79 milliárd forintos forgalma elmaradt az előző heti 85,69 milliárdtól.
Rosszul kezdte a hetet a tőzsde, hétfőn ugyanis komolyabb negatív korrekció söpört végig az európai és az amerikai piacokon, miután a Standard and Poor's (SandP) hitelminősítő intézet stabilról leminősítés lehetőségére utaló negatívra rontotta az Egyesült Államok hosszú távú adósbesorolásának kilátását.
A korrekció mértéke Magyarországon kissé erőteljesebb volt hétfőn, így a BUX 24 ezer pont alá zuhant. A pénteki záráshoz képest 908,59 pontot, 3,76 százalékot veszített értékéből, amit a szakértők azzal magyaráztak, hogy a vezető magyar részvények előzőleg jelentősen túlteljesítettek a régiós tőzsdékhez képest.
Kedden azután pozitív korrekció következett, miután volt mit ledolgoznia az árfolyamoknak a hétfői zuhanás után. A kedvező nemzetközi hangulatot az európai és amerikai makrogazdasági adatok is támogatták. Szerdán tovább emelkedtek az árfolyamok, bár kissé lemaradtak a nyugat-európaihoz képest. Csütörtökön ugyan mérséklődött a lendület, de a mutató "felküzdötte" magát a 24 ezer pont fölé, és akkor 24.089,61 ponton fejezte be a kereskedést. Pénteken pedig távol maradtak a befektetők a BÉT-től, mert a nemzetközi tőzsdék nagypéntek miatt zárva voltak. Az árfolyamok enyhe csökkenését a szakértők a forint kismértékű gyengülésével magyarázták. Európában a magyar mellett csak a cseh, a török és az orosz tőzsdén folyt kereskedés a hét utolsó napján.
A hét nagy vesztese a Mol volt. A BUX-nál jóval nagyobb arányban, 3,87 százalékkal, 980 forinttal csökkent az árfolyama, és pénteken az utolsó kötés 24 320 forinton született az olajpapírra. Az OTP mindössze egy forinttal lett olcsóbb, 6 239 forint volt az utolsó kötés ára pénteken. A bankpapír változatlanul a legnagyobb forgalmú részvény. A héten 47,23 milliárd forint értékben forgott, ami a részvénypiac forgalmának 64 százalékát jelentette.
A Magyar Telekom árfolyama 6 forinttal csökkent 608 forintra, így ára közel egy százalékkal volt alacsonyabb a hét utolsó kereskedési napján az előző hét véginél. A vezető részvények közül a gyógyszerpapírok voltak a nyertesek, igaz az előző héten lenyomták árfolyamukat a gyógyszerkasszával kapcsolatos hírek. A múlt héten a Richter árfolyama 855 forinttal, 2,31 százalékkal emelkedett, a papír 37 855 forinton állt a pénteki záráskor. A másik gyógyszerrészvény is erősödött: az Egis hasonló mértékű, 2,14 százalékos, 415 forintos drágulással 19 815 forinton zárta a hetet.
A kis- és közepes kapitalizációjú részvények indexe, a BUMIX a héten 0,14 százalékkal, 2,62 ponttal 1.941,83 pontra emelkedett, bár a hetet még 1 896,47 ponton kezdte.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.