2011. január. 17. 10:26 Hírszerző/FH Utolsó frissítés: 2011. január. 17. 10:17 Gazdaság

A távolabb lakó britek olcsóbban kaphatnák a benzint

A brit kormány azt tervezi, hogy árengedményt vezet be az üzemanyagra azoknak az autósoknak és motorosoknak, akik távoli helyeken élnek a szigetországban. A Sky News vasárnapi híradása szerint egyre nagyobb a nyomás a kabineten, hogy tegyen valamit az üzemanyagárak emelkedése ellen.

Danny Alexander pénzügyminiszter-helyettes még nem nevezte biztosnak a tervet, amellyel a távoli vidékeken élőket segítenék, hiszen ők autó és motor nélkül nem tudnak meglenni. Alexander szerint a kormány valamiféle "tisztességes üzemanyag-stabilizálási módszeren" dolgozik.

David Cameron kormányfő már utalt rá, hogy a stabilizálás az üzemanyagadóra vonatkozik, de részleteket nem közölt. A jobboldali koalíciós kormány kisebb tagjához, a liberális demokratákhoz tartozó Danny Alexander azt mondta a brit tévének, hogy vannak nehézségek a tervvel kapcsolatban.

Kiszivárgott hírek szerint a kormány azt tervezi, hogy az üzemanyagár adóját az olajárhoz kapcsolja: ha felmegy az olajár, az adórész csökken, ha pedig lemegy az olajár, az adórész a korábbi szintre emelkedik, tehát fordított mértékben alakul az ár és a benne lévő adó.

"Nagyon megfontoltan kell cselekednünk, hogy csökkentsük az üzemanyaggal kapcsolatos megterhelést a lakosságon. Tény, hogy a mi kormányunk az első, amely ilyen lépésre szánja el magát, igaz, egyelőre csak a távoli térségek érdekében, ahol nagyon magasak az árak" - mondta a pénzügyminiszter-helyettes.

A koalíciós szerződés értelmében a konzervatívok és a liberális demokraták "elkötelezték magukat, hogy az üzemanyagárak tekintetében segíteni fogják az elszigetelt, vidéki régiók lakóit". A Liberális Demokrata Párt választási programjának is ez volt az egyik eleme.
zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Bábel Vilmos 2025. január. 06. 13:28

1945 után először ismét szélsőjobboldali vezetője lehet Ausztriának, Herbert Kickl a kormányalakításról tárgyalhat

Az osztrák Szabadságpárt vezetője kapott felkérést a kormányalakításra a köztársasági elnöktől, miután összeomlottak a koalíciós tárgyalások a jobbközép és a szociáldemokraták között Ausztriában. A jobbközép lecserélte a vezetőjét, az új hajlandó kormányalakításról tárgyalni a választáson győztes szélsőjobboldali párttal, az FPÖ-vel. A szélsőjobbnak az ölébe hullhat a hatalom, mert a politikai elit nem tudott túllépni a saját árnyékán. Váratlan külpolitikai győzelem ez Orbán Viktornak és Vlagyimir Putyinnak. Németországnak vészjelzés az osztrák belpolitikai fordulat.