2010. október. 29. 09:13 MTI Utolsó frissítés: 2010. október. 29. 09:15 Gazdaság

Csökkent a BUX, a kivárás jellemezheti a tőzsdét

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 25,54 pontos csökkenéssel, 23 076,89 ponton nyitott pénteken. A legutóbbi, csütörtöki záró értékéhez képest 0,11 százalékkal gyengült.

A nyitást megelőzően az MTI által megkérdezett elemzők úgy nyilatkoztak, hogy a Budapesti Értéktőzsde kereskedését a kivárás jellemezheti. Balásy Zsolt, a Concorde értékpapír elemzője nem vár változást, hiába a kiváló külföldi vállalati jelentések. A szakértő csak a Magyar Telekom árfolyamában lát határozott irányt, mégpedig lefelé. A "pangást" erősíti, hogy hétfőn az osztrák és a lengyel piaccal együtt, a magyar is zárva tart. A Raiffeisen Bank Zrt. brókere, Szatmáry Tamás sem számít változásra: se vevő, se eladó nincs a piacon. A kereskedő osztja kollegája véleményét, miszerint a Magyar Telekom minden bizonnyal a vesztesek között lesz. 

A CIB Bank elemzői irott elemzésükben arra emlékeztetnek, hogy pénteken teszi közzé az  euróövezet a munkanélküliségi adatokat. A várakozások szerint a munkanélküliségi ráta a korábbihoz hasonlóan 10 százalék közelében marad. Az amerikai GDP harmadik negyedévében 2 százalékos emelkedést valószínűsítenek az elemzők, akik  szerint a pénteken megjelenő adatokban különösen a bontást lesz érdekes megvizsgálni. Véleményük szerint az amerikai jegybank szerepét betöltő a Fed a GDP-től függetlenül is tovább lazít majd a monetáris feltételeken. 

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 90,66 pontos, 0,39 százalékos emelkedéssel, 23 102,43 ponton zárt csütörtökön. A részvénypiac forgalma 9,7 milliárd forint volt, a vezető részvények a gyengülő Magyar Telekom kivételével erősödtek az előző napi záráshoz képest.

zöldhasú
Hirdetés
Címkék
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 09. 12:00

Trump szóban már Putyin szintjén van, de mégis mit akar Grönlandtól, Kanadától és a Panama-csatornától?

A megválasztott amerikai elnök nem zárja ki, hogy katonai eszközökkel szerezzen meg a három kiszemelt területből kettőt, az USA északi szomszédját pedig gazdasági nyomásgyakorlással kényszerítené az 51. állammá. Donald Trump a harcias megnyilvánulásai alapján annyira veszi komolyan a határvonalakat, mint az Ukrajnát “nácítlanító” Oroszország, bár arra szerencsére kevés az esély, hogy az amerikai hadsereg bármely országot lerohanja. Összeszedtük, miért került a három kiemelt célpont Trump fókuszába.