Válságadó: még jól is jöhet
A Nemzetközi Vállalatok Magyarországi Társaságának elnöke nem tartja elítélhetőnek és hosszú távon kedvező hatást tulajdonít a válságadóknak.
Politikusi szempontból érthetők a válságadók, pszichológiai szempontból "nem túl jók" a befektetési hangulat számára - mondta Rudnay János a Wirtschaftsblattnak. Hozzátette: ugyanakkor "nem ítéli el" az adókat, mert az országnak szüksége van a pénzre.
A válságadók, amelyek "talán jelenleg nem teljesen veszélytelenek", új befektetőket hozhatnak Magyarországra. Megbízhatóságot jelent ugyanis, hogy a válságadók révén betartható az idei 3,8 és a jövő évi 3 százalékos hiánycél - vélekedett.
Ha a kormány nem vezette volna be a válságadókat és azzal kockáztatta volna a deficit betartását, a hosszú távú hatások kedvezőtlenebbek lettek volna - értett egyet az újságíró felvetésével. "Azok, akiket érint, természetesen nem örülnek". Most az a fontos, hogy minden vállalkozást, külföldit és belföldit egyformán kezeljenek, hogy ne torzuljon a verseny - tette hozzá Rudnay János.
Emellett úgy vélekedett, nem lehet azt mondani, hogy a kormány elijeszti a befektetőket. Rámutatott, hogy az Audi és az Opel autógyártók jelenleg éppen megduplázzák magyarországi termelésüket és a Mercedes is gyárat nyit.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.