2010. október. 18. 09:38 Utolsó frissítés: 2010. október. 18. 09:42 Gazdaság

Válságadó: még jól is jöhet

A Nemzetközi Vállalatok Magyarországi Társaságának elnöke nem tartja elítélhetőnek és hosszú távon kedvező hatást tulajdonít a válságadóknak.

Politikusi szempontból érthetők a válságadók, pszichológiai szempontból "nem túl jók" a befektetési hangulat számára - mondta Rudnay János a Wirtschaftsblattnak. Hozzátette: ugyanakkor "nem ítéli el" az adókat, mert az országnak szüksége van a pénzre.

A válságadók, amelyek "talán jelenleg nem teljesen veszélytelenek", új befektetőket hozhatnak Magyarországra. Megbízhatóságot jelent ugyanis, hogy a válságadók révén betartható az idei 3,8 és a jövő évi 3 százalékos hiánycél - vélekedett.

Ha a kormány nem vezette volna be a válságadókat és azzal kockáztatta volna a deficit betartását, a hosszú távú hatások kedvezőtlenebbek lettek volna - értett egyet az újságíró felvetésével. "Azok, akiket érint, természetesen nem örülnek". Most az a fontos, hogy minden vállalkozást, külföldit és belföldit egyformán kezeljenek, hogy ne torzuljon a verseny - tette hozzá Rudnay János.

Emellett úgy vélekedett, nem lehet azt mondani, hogy a kormány elijeszti a befektetőket. Rámutatott, hogy az Audi és az Opel autógyártók jelenleg éppen megduplázzák magyarországi termelésüket és a Mercedes is gyárat nyit.

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.