Tovább gyengül a forint, erősödik a svájci frank
Tovább gyengült a forint kedden délelőtt, az eurót fél tízkor 284,56 forinton jegyezték a bankközi devizapiacon, a hétfő délutáni 282,04 forint és a kedd kora reggeli 282,41 forint után.
A forint hétfőn kezdett gyengülni a múlt héten tapasztalt erősödés után. Csütörtök kora délután, a hosszú hétvége előtti utolsó kereskedési napon még 277,20 forinton jegyezték az eurót. Hétfő délelőtt az árfolyam stabilan tartotta a 280 forint/eurós szintet, majd a Magyar Nemzeti Bank monetáris tanácsának kamatdöntő ülése után - amelyen az alapkamat tartásáról döntöttek - gyengülni kezdett, és délutánra már 282,04 forint fölé emelkedett az euró jegyzése.
A kereskedők véleménye szerint általában fordult a kockázatvállalási hajlandóság a piacokon, a tőzsdék is csökkenő irányt vettek fel. A forint mellett a régiós devizák is eladási nyomás alatt vannak, azonban a magyar fizetőeszköz ezen belül is alulteljesít. Ennek fő oka, hogy az MNB a hétfői sajtótájékoztatóján meglehetősen rossz makrokilátásokat vázolt fel, gyengébb növekedést, a költségvetési egyensúllyal kapcsolatos bizonytalanságokat emlegetve.
A piacon úgy vélik, hogy miután a forint kitört a 277-283/eurós sávból, a továbbiakban technikai motivációk is mozgatják a piacot, így rövid távon nem kizárt a további jelentős gyengülés. A dollárt kedd délelőtt 225,33 forinton jegyezték 1,2616 dolláros euró árfolyamnál, míg hétfőn délután 221,83 forintot ért 1,2711 dolláros euró árfolyam mellett. A svájci frank jegyzése is tovább emelkedett, délelőtt 216,01 forintot ért a hétfő délutáni 213,80 forint után. Száz japán jent 265,61 forinton jegyeztek a hétfői 259,60 forinttal szemben.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.