2010. május. 07. 13:29 MTI Utolsó frissítés: 2010. május. 10. 14:59 Gazdaság

Bajnai: növelni kell a foglalkoztatást

Magyarországon mind a gazdaságpolitikának, mind a szociálpolitikának a foglalkoztatás növelésére kell törekednie, mivel e nélkül nem zárkózhat fel az ország Nyugat-Európához - mondta Bajnai Gordon miniszterelnök egy konferencián.

Bajnai Gordon, a Tárki által szervezett Aktív szociálpolitikai eszközök, feltételekhez kötött készpénz-transzferek a világban és Magyarországon című műhelykonferencián kiemelte: a rendszerváltás óta nem történt áttörés a foglalkoztatás növelésében Magyarországon, ezért a foglalkoztatás alacsony szintjével, illetve a társadalmi kettészakadás problémájával kell szembenéznie az országnak.

A miniszterelnök rámutatott: az elkövetkező évtizedekben a magyar politika legfontosabb kérdése az lesz, hogy meg tudja-e oldani a cigányság integrációját. Bajnai Gordon hangsúlyozta: szükség van szolidaritásra Magyarországon, mivel ez a demokrácia egyik alapja, azonban olyan rendszert kell létrehozni, amely nem a feltétel nélküli segélyezésen alapul, hanem olyan feltételekhez köti az állami juttatásokat, amelyek révén a adott egyén, vagy család kiemelkedhet a szegénységből.

Úgy vélte, hogy a társadalmi együttélés minimális és alapvető normáit mindenkinek be kell tartania, valamint aki képes arra, hogy dolgozzon, annak dolga és feladata, hogy munkát végezzen. Aki segélyből él, annak - amennyibe képes rá - kötelessége, hogy kitörjön a szegénységből, amihez az államnak lehetőséget kell biztosítania - tette hozzá.

A miniszterelnök szerint azoknak, akik már nem képesek tenni azért, hogy kikerüljenek a szegénységből, gyermekeiket kell ösztönözniük arra, hogy az oktatás által biztosított lehetőségek segítségével ne örökítsék tovább a szegénységet. Véleménye szerint az egyik legfontosabb feladat az alacsony végzettségűek munkához juttatása, a társadalom egyes rétegei közötti különbségek csökkentése.  

 

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 09. 12:00

Trump szóban már Putyin szintjén van, de mégis mit akar Grönlandtól, Kanadától és a Panama-csatornától?

A megválasztott amerikai elnök nem zárja ki, hogy katonai eszközökkel szerezzen meg a három kiszemelt területből kettőt, az USA északi szomszédját pedig gazdasági nyomásgyakorlással kényszerítené az 51. állammá. Donald Trump a harcias megnyilvánulásai alapján annyira veszi komolyan a határvonalakat, mint az Ukrajnát “nácítlanító” Oroszország, bár arra szerencsére kevés az esély, hogy az amerikai hadsereg bármely országot lerohanja. Összeszedtük, miért került a három kiemelt célpont Trump fókuszába.