2010. március. 11. 13:49 MTI Utolsó frissítés: 2010. március. 11. 13:41 Gazdaság

Mi a jobb, a lakáslízing vagy a hitel? – az OTP igazgatója válaszolt rá

A forint alapú lakáshitel a lakás értékének 75 százalékáig terjedhet, viszont a lízing finanszírozási aránya a 80 százalékot is elérheti – mondta Dunavölgyi Mária az OTP Lakáslízing vezérigazgatója.

Euró alapon a lakáslízing finanszírozási hányada 65 százalék, a hitel 60 százalékával szemben. A havi törlesztő részletek azért alacsonyabbak a lízingnél, mivel a lakás áfáját nem kell meghitelezni, hanem a futamidőre elosztva, havonta kamatmentesen törleszti azt az ügyfél – tette hozzá a vezérigazgató. Például 10 millió forint finanszírozott összegnél – euró alapon – a lízing havi törlesztő részlete 25 éves futamidőnél 60 947 forint, míg a lakáshitelnél 73 013 forint. Forint alapon a törlesztés 72 970 forint lízingnél, illetve 89 254 forint a hitel esetében.

A finanszírozási hányadokat a márciustól hatályos kormányrendelet írja elő magánszemélyekre. Vállalkozásoknál euró alapon is 80 százalék a finanszírozási hányad.

A lízingelt lakás a futamidő végén kerül a lízingbe vevő tulajdonába, addig a lízingbe adó a tulajdonos, szemben a hitelezett lakással, amely a hitelfelvevő nevén van, de elidegenítési és terhelési tilalom terheli. A futamidő végén bekövetkező tulajdon átszálláskor viszont illetéket kell majd fizetni. A futamidő alatti lízingbevevő váltáskor viszont nem kell illetéket fizetni.

Az OTP Lakáslízing 30 milliárd forinttal részesedik az 50 milliárd forint összegű lakáslízing állományból.

* * * Milliókat lehet spórolni a legolcsóbb lakáshitel kiválasztásával!

A lakásvásárlás előtt állóknak sokszor hitelre is szükségük van céljuk megvalósításához. A jelenlegi gazdasági környezetben még fontosabb megtalálni a legolcsóbb ajánlatot, amivel akár milliók is megtakaríthatók. Ehhez érdemes a Bankmonitor lakáshitel kalkulátorát használni.

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.