2009. december. 21. 14:48 hvg.hu Utolsó frissítés: 2009. december. 21. 14:45 Gazdaság

Vizsgálatot indít Franciaország az Eurostar-leállások ügyében

Vizsgálatot indít a francia közlekedésügyi minisztérium a Párizs és London közötti Eurostar vonatok közlekedésének leállása ügyében - jelentette be hétfőn a tárca vezetője.

Elfogadhatatlan, hogy a Franciaország és Nagy-Britannia, illetve Belgium és Nagy-Britannia közti alapvető vasúti összeköttetés ne működjön a Csatorna-alagútban azért, mert kint esik a hó - jelentette ki Dominique Bussereau, aki éppen Kínában tartózkodik hivatalos látogatáson. A minisztérium ki fogja vizsgálni, hogyan történhetett ilyesmi, és hogyan lehet ezt a jövőben elkerülni - tette hozzá.

A környezetvédelmi és területfejlesztési miniszter behívatta a francia vasúttársaság (SNCF) vezetőjét, aki egyben az Eurostar vállalat elnöke is, és magyarázatot követelt a helyzetre. Jean-Loius Borloo "képtelenségnek" nevezte, ahogy a társaság a vonatok meghibásodása után az utasokkal bánt, akiket "mindenféle tájékoztatás nélkül" a szerelvényekben hagyott.

A 300 kilométeres sebességgel közlekedő, futurisztikus formatervezésű vonatok közül egyszerre öt állt le szombatra virradó éjjel az angol partok felé vezető alagútszakaszban, több mint kétezer utassal. A vonatok Párizsból és Brüsszelből tartottak London felé, amikor egymás után elromlottak. A problémát az időjárás okozta, Franciaországban ugyanis - Nagy-Britanniához hasonlóan - szokatlanul fagyos az idő, ám az alagútban meleg és párás a levegő. A rendkívül bonyolult szerkezetű villamos mozdonyok elektronikus szabályozó rendszerei a hirtelen hőmérsékletkülönbség és a kicsapódó nedvesség - valamint a vonatok alján felgyűlt, olvadó hó beszivárgása - miatt felmondták szolgálatot, és a vonatokat a biztonsági berendezések leállították.
A vonatok hétfőn sem közlekednek a Csatorna-alagútban, és a társaság nem tudta garantálni, hogy keddre helyreállhat a forgalom.
zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.