2009. szeptember. 17. 19:03 MTI Utolsó frissítés: 2009. szeptember. 18. 12:10 Gazdaság

A Moodys visszavonta a CIB besorolásait

Visszavonta csütörtökön a CIB Bank összes besorolását a Moody's Investors Service, "üzleti okokra" hivatkozva.

A nemzetközi hitelminősítő londoni bejelentése szerint az intézkedés nem azt tükrözi, hogy változás történt volna a pénzintézet hitelképességében; a visszavonás idején a CIB-nek nem volt besorolással ellátott, kint lévő adóssága.

A Moody's legutóbb május 19-én módosított a CIB besorolásain, a bank pénzügyierő-osztályzatát "C mínusz"-ról "D"-re, a helyi valutában vezetett betétek hosszú távú globális osztályzatát meredeken, "Aa3"-ről "Baa1"-re rontva.

Az egyszerre több fokozatú osztályzatrontást a cég annak idején azzal indokolta, hogy a CIB működési környezetének gyors romlása - amely miatt a hitelminősítő a magyar szuverén adósbesorolásokat is rontotta - jelentős nyomást gyakorolhat a CIB Bank önálló hitelképességére, amelyet a pénzügyierő-osztályzat fejez ki.

A szuverén adóskockázati osztályzat májusi visszaminősítése után a Moody's összesen nyolc - a CIB mellett az OTP Bank, az OTP Jelzálogbank, a K&H, az MKB, az Erste Bank Hungary, a Budapest Bank és az MFB - besorolásait is rontotta, összefüggésben a magyar államadósi minősítés gyengítésével.

A Moody's tavaly november óta összesen két fokozattal, az addigi elsőrendű "A" kategóriából a közepes befektetői "Baa1" szintre rontotta a magyar állami kötvényadós-kockázati besorolást, negatív kilátással.

zöldhasú
Hirdetés
Címkék
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.