2009. július. 26. 14:41 MTI Utolsó frissítés: 2009. július. 26. 14:36 Gazdaság

A BMW nem lép frigyre a Daimlerrel

A BMW kizártnak tartja, hogy fúzióra lépjen a Daimlerrel még azután sem, hogy Németország két nagyágyúja, a Volkswagen és a Porsche összeolvad - fejtette ki a BMW beszerzési igazgatója.

Mindamellett a két autógyár tovább akarja bővíteni együttműködését, miután már most is sok termék esetében együttműködnek a beszerzésekben. A cél az, hogy a szükséges alkatrészek nagyjából tíz százalékát közösen vegyék meg, ez körülbelül 8-10 százalékos megtakarítást  eredményezhet alkatrészenként - mondta az igazgató.

Korábban olyan hírek terjedtek el, hogy az autóipari válság nyomán felgyorsulhat a két dél-németországi autógyár tervezett együttműködése, ami egyebek mellett fúziót is jelenthet.
zöldhasú
Hirdetés
Vállalkozás Galicza Dorina 2025. február. 22. 11:00

Hogy kaphatok még mindig lángost, ha tilos a sütés az aluljáróban? – minden, amit az új fővárosi intézkedésről eddig tudni lehet

Tényleg hirtelen jött ötlet, hogy betiltják a sütögetést a fővárosi aluljárókban? Min múlik, hogy melyik üzlet maradhat és melyiknek kell mennie? Elég, ha lekerülnek az étlapról az olajban sült ételek? És egyáltalán, miért lett hirtelen akkora gond a büfék működése? Most mindent elmagyarázunk.