ENSZ repülési szervezet a légitársaságok nemzetközi feketelistája ellen
Nem ért egyet az ENSZ égisze alatt működő Nemzetközi Polgári Repülési Szervezet (ICAO) elnöke az Európai Bizottság azon javaslatával, hogy európai uniós mintára hozzanak létre világszintű feketelistát a kockázatos járműparkot üzemeltető légitársaságokról.
Roberto Kobeh González erről Brüsszelben beszélt Antonio Tajani közlekedési biztossal tartott sajtótájékoztatóján. Tajani a múlt héten jelentette be kezdeményezését, az egyik jemeni légitársaság Airbus 310-esének 152 életet követelő katasztrófájára reagálva. González viszont jelezte, hogy a világméretű lista támogatására egyfelől egyelőre nincs felhatalmazása az ICAO tagországaitól, másfelől személy szerint sem biztos abban, hogy a katasztrófákat csökkentő hatása lehet annak, ha az utasokat lebeszélik egy-egy légitársaság vagy géptípus igénybe vételétől. Az EU-ban immár három éve működik a légitársaságok feketelistája.
Közben úgy ítélt az Európai Bíróság csütörtökön, hogy az Európai Unión belüli bármely repülőjárat utasai járattörlés esetén az átalány-kártérítés iránti kérelmüket előrterjeszthetik akár a repülőgép indulási, akár az érkezési helye szerinti bíróságon, A luxembourgi székhelyű testület – amely egy német utasnak a lett Air Baltic légitársasággal folytatott pere kapcsán ítélkezett – úgy foglalt állást, hogy a joghatósággal rendelkező bíróság kiválasztásának tekintetében sem a járatot üzemeltető társaság székhelye, sem a légi szállítási szerződés megkötésének helye nem meghatározó.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.