Az USA feketelistájára került egy magyarországi bázisú, kémprogramot fejlesztő cég is
A Predatorral egy egyiptomi elnökjelölt és egy újságíró mobilját törték fel, most az USA nemzetbiztonsági kockázatot talált a Deák térre bejegyzett cégben.
A Predatorral egy egyiptomi elnökjelölt és egy újságíró mobilját törték fel, most az USA nemzetbiztonsági kockázatot talált a Deák térre bejegyzett cégben.
Az EU azt ígérte, közbenjár a magyar bankmulti érdekében, amiért az felkerült az ukrajnai háborút támogató nemzetközi cégek listájára – és ezt a magyar kormány jelenleg fegyverként használja az uniós döntéshozatallal szemben. Megnéztük, milyen cégek milyen vádak alapján szerepelnek a listán, és azt mennyire lehet komolyan venni.
Saját eszközökkel igyekeznek meggyőzni az ukránokat, hogy tévedésből kerültek a háborút támogatók listájára.
A listát szélsőséges ukrán nacionalisták vezetik, rajta van többek között Bayer Zsolt, Szijjártó Péter, és Orbán Viktor is.
A listára azok kerültek fel, akik a Lukasenka-rezsim szerint szélsőségesekkel tartanak fent kapcsolatot. A listára felkerültek a kizárólag fehéroroszokból álló Pahonja ezred tagjai is, akik Ukrajnában Oroszország ellen harcolnak.
A 2018-as választások után a mára megszűnt Figyelő közzétette a „Soros-listát”, rajta több száz, általuk hazaáruló zsoldosnak vélt kutató, jogász, aktivista és újságíró nevével. Szerdán másodszor viszik bíróság elé a lapkiadó Mediaworksöt az érintettek: ketten már pert nyertek ellenük, most 34-en perlik a kormánypropaganda anyahajóját. Felpereseket kérdeztünk arról, milyen volt arra ébredni, hogy feketelistázva vannak, és mire számítanak az eljárásban.
A határozati javaslatban arról írnak, hogy vannak olyan tagállamok, ahol a nemzeti kormányok tagjai is az „oligarchia részei“, az uniós pénzeket pedig saját céljaikra használják fel.
Az ellenszegülő utast rendőrök várták.
A rendelet szerint amerikai vállalatok nem fektethetnek be a szóban forgó cégekbe, nem kereskedhetnek értékpapírjaikkal.
Az Egyesült Államok kereskedelmi minisztériuma bejelentette, hogy felvett a feketelistájára több kínai céget, köztük a SMIC vezető kínai chipgyártó vállalatot és az SZ DJI Technology nevű dróngyártót. Trump egyúttal aláírta a törvényt, amely kínai vállalatokat is kizárhat az amerikai tőzsdei kereskedelemből.
A panamai elnök tiltakozott, amiért az Európai Unió adózási szempontból nem együttműködő országnak nyilvánította hazáját.
Van, aki szerint pusztán annyi történt, hogy "az EU tisztára mosott ma kettőt a világ legrosszabb adóparadicsomai közül".