2009. július. 03. 10:38 ecoline.hu Utolsó frissítés: 2009. július. 03. 10:36 Gazdaság

A rossz hírek visszapofozták 270 fölé az eurókurzust

A tegnapi amerikai makroadatok betettek a forintnak: az euró kurzusa a rossz hírek napvilágra kerülése óta nem tudott visszatérni 270 alá.

A csütörtöki kedvezőtlen amerikai makroadatokat követően az euró/forint kurzus visszatért a 270-es szint fölé, s pénteken a reggeli órákban is itt tartózkodott. Az éjszakát az árfolyam 271 környékén töltötte, s bár reggel volt egy kísérlet, hogy 270 alá húzzák a forint jegyzését, ez hamvába holt próbálkozás volt, a közös európai pénzért 10 órakor is 271,3 forintot kértek. A Commerzbank elemzői nem is várnak jelentős változást a nap hátralévő részére, úgy vélik ma kevés izgalom mellett oldalazás, enyhe gyengülés jellemezheti a magyar fizetőeszközt.

Úgy néz ki a dollár is elbúcsúzott a 190 alatti árfolyamtól, tegnap este 195-ig ugrott a zöldhasú jegyzése, s bár innen visszatért 193 alá, péntek reggel ismét emelkedni kezdett, így most már 194,2 forintot kérnek az amerikai fizetőeszközért. A svájci frank is drágult némileg tegnap óta, igaz az alpesi deviza kurzusa maradt a 180-as szint alatt. Az árfolyam - amely csütörtökön 175,5 környékén is megfordult – jelenleg 178,7-en áll.

Mindeközben a – forint szempontjából alapvetően kedvező jövőképet festő – Citibank kiadta legfrissebb előrejelzését a devizaárfolyamok alakulására vonatkozóan. Az amerikai pénzintézet elemzői az új negyedévben sem módosítottak korábbi euró/forint prognózisukon, s továbbra is úgy vélik, hogy szeptember végére visszatér a 290-es szintre a kurzus, amely ezt követően szép lassan süllyedni kezd, az év végén 287, egy esztendő múlva 285, 2010 végén pedig 280 lesz.

Ecoline

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 09. 12:00

Trump szóban már Putyin szintjén van, de mégis mit akar Grönlandtól, Kanadától és a Panama-csatornától?

A megválasztott amerikai elnök nem zárja ki, hogy katonai eszközökkel szerezzen meg a három kiszemelt területből kettőt, az USA északi szomszédját pedig gazdasági nyomásgyakorlással kényszerítené az 51. állammá. Donald Trump a harcias megnyilvánulásai alapján annyira veszi komolyan a határvonalakat, mint az Ukrajnát “nácítlanító” Oroszország, bár arra szerencsére kevés az esély, hogy az amerikai hadsereg bármely országot lerohanja. Összeszedtük, miért került a három kiemelt célpont Trump fókuszába.