2009. július. 02. 18:18 ecoline.hu Utolsó frissítés: 2009. július. 02. 18:16 Gazdaság

Forint: reggel még úgy tűnt, folytatódhat a pozitív tendencia

Erősödéssel kezdett a forint csütörtökön, a vártnál rosszabb amerikai munkaerőpiaci adat azonban elszomorította a befektetőket.

Csütörtök reggel még úgy tűnt, hogy folytatódhat a pozitív tendencia a forint piacán, az euró árfolyama ugyanis a negatív nemzetközi tőzsdei klíma ellenére 269 forintról 267,50-ig süllyedt. A bankközi devizapic bizakodása egészen kora délutánig tartott, amikor az Egyesült Államokban nyilvánosságra hozták a júniusi munkanélküliségi adatot, valamint a megszűnt munkahelyek számát. 

A vártnál rosszabb jelentés nemcsak a tőzsdéket küldte lesiklópályára, de gyengítette a forintot is: a jegyzés délután 5-kor már 271,50-nél járt. A dollárt ugynekkor 193,80, a svájci frankot 178,50 forinton jegyezték. 

A vártnál rosszabb amerikai adatra azonnali forintgyengülés volt a válasz, ami elsősorban a korábban a forint erősödésére játszó befektetők pozíciózárásainak volt betudható - mondta el Gondi István, a Raiffeisen vezető devizakereskedője. Ez várható volt, hiszen az amerikai hosszú hétvége előtt - már pénteken is a függetlenség napját ünneplik az amerikaiak - a befektetők egy része le kívánta zárni a feltörekvő piaci pozícióját. 

Pénteken a szakember szerint 270 közelében alakulhat a jegyzés. Hozzátette, hogy a következő hetekben nem számít nagy forintgyengülésre, ugyanakkor arra sem, hogy a 265 forintos erős technikai szint alá essen az euró árfolyama. 

Ecoline

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 09. 12:00

Trump szóban már Putyin szintjén van, de mégis mit akar Grönlandtól, Kanadától és a Panama-csatornától?

A megválasztott amerikai elnök nem zárja ki, hogy katonai eszközökkel szerezzen meg a három kiszemelt területből kettőt, az USA északi szomszédját pedig gazdasági nyomásgyakorlással kényszerítené az 51. állammá. Donald Trump a harcias megnyilvánulásai alapján annyira veszi komolyan a határvonalakat, mint az Ukrajnát “nácítlanító” Oroszország, bár arra szerencsére kevés az esély, hogy az amerikai hadsereg bármely országot lerohanja. Összeszedtük, miért került a három kiemelt célpont Trump fókuszába.