2009. május. 06. 14:09 MTI Utolsó frissítés: 2009. május. 06. 13:52 Gazdaság

Rab biznisz: tőke kéne a büntetés-végrehajtási cégeknek

A tizenkét büntetés-végrehajtási gazdasági társaság működésénél fontos lenne a piacteremtés belső megrendeléssel, valamint szükség lenne fejlesztési forrás- és tőkebevonásra – közölte Tóth László, a büntetés-végrehajtás országos parancsnokának gazdasági és informatikai helyettese szerdán Budapesten.

Tóth László a 17. Kriminálexpo második napján, a fogvatartottak foglakoztatása és a kapcsolódó gyakorlati problémák című konferencián tartott előadásában elmondta: nyolc ipari és négy mezőgazdasági jellegű társaság működik, ezekben az összes, tizenötezer fogvatartott közül több mint négyezret foglalkoztatnak.

Az ipari társaságok vagyona az ezredfordulótól csökkent a folyamatos piacvesztés következményeként, a mezőgazdaságiak bevételei azonban növekedtek – közölte Tóth László, aki a társaságok nehézségei között említette, hogy az elítéltek foglalkoztatása miatti sajátos költségek rontják a társaságok versenypozícióját, s az állam ugyan ezt ellentételezi, de csökkenő mértékben. Problémát jelent továbbá a hazai piac szűkülése, a foglalkoztatottak alulképzettsége és a jogszabályi környezet, ugyanis a társaságok hátrányos pozíciójuk következtében nem tudják elnyerni a közbeszerzéseket.

Ezzel kapcsolatban Tóth László hangsúlyozta, fontos lenne, hogy a hatályos jogszabályi rendszerben a jelenleginél kedvezőbb működési keretet teremtsenek. A jövőben a négy mezőgazdasági társaságból szeretnének egy konszernt alapítani, a tököli Duna Papír Kft. megmaradna önállóan, a váci, a budapesti és a márianosztrai társaságokból pedig egy egységes vállalatot képeznének. A maradék négy gazdasági társaságot, amelyek alapvetően arra képesek, hogy a belső megrendeléseket végrehajtsák, egységes közüzemben, négy telephellyel szeretnék továbbműködtetni. Ezek gondoskodhatnának a büntetés-végrehajtás és a rendőrség belső ruházati és cipőellátásáról.

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.