2009. március. 13. 11:59 MTI Utolsó frissítés: 2009. március. 13. 12:26 Gazdaság

A Fiat mégsem fuzionálna a PSA/Peugeot-Citroennel

Az olasz Fiat SpA autóipari cég nem terjeszt az igazgatótanács elé fuzionálásra vonatkozó javaslatot egy versenytárssal – olvasható az olasz cég pénteki közleményében, azután, hogy lapértesülések jelentek meg a Fiat és a francia PSA/Peugeot-Citroen fuzionálási szándékáról.

A Fiat-csoport egyik elragadó terméke. Csak ne olyan gyorsan
© Ferrari

Az il Sole 24 Ore című olasz lap pénteki számában írt arról, hogy az egyesülésre vonatkozó tervet a Fiat az olasz Mediobanca SpA kereskedelmi bank közreműködésével dolgozta ki.

A Fiat a Peugeot-Citroen nevének említése nélkül ír arról, hogy nem tervez fúziót "az autóipari szektor más cégeivel". A PSA szóvivője pedig azt közölte, hogy piaci híresztelésekre nem reagálnak, illetve, hogy most a vezetés fő célja most a válságkezelés.

Az Il Sole 24 Ore szerint a Fiat vezetője, Sergio Marchionne most azt mérlegeli, hogy a fuzionálási tervet, amit a Mediobanca és egy stratégiai tanácsadó segítségével dolgoztak ki, mikor terjessze a Fiat igazgatótanácsa elé. A lap azt is tudni vélte, hogy a francia pénzügyi körökben Eiffel-nek nevezett terv értelmében Sergio Marchionne lenne az egyesült vállalat vezetője, a cég központja pedig Párizsban lenne.

Az elmúlt évtizedekben a Fiat és a Peugeot-Citroen, amely a Volkswagen után Európa második legnagyobb autóipari cége, többször is kereste egymással a kapcsolatot. Igaz, a Fiat más irányban is tájékozódik, a mostani válság idején megsokszorozta partnerkereső erőfeszítéseit. Az olasz cég januárban előzetes megállapodás kötött stratégiai partneri kapcsolat létesítéséről a Chryslerrel, ennek értelmében átvenné a bajokkal küszködő amerikai cég 35 százalékát, a technológiai ismeretek átadásának fejében.


zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Lengyel Tibor 2025. január. 02. 14:32

Magyar Péter elszámoltatási programja: nem csak börtönválogatottal fenyeget, stadionnyi embert vonna kérdőre

A rendszerváltás óta sokan ígérték, de hatalomra kerülve vagy bele se kezdtek az elszámoltatásba, vagy nem jutottak szinte semmire. Ami korábban sem volt könnyű, most még nehezebb, hiszen 2010 óta a NER sok területen törvényesítette is a lopást, a célzott közpénz-herdálást. Mégis, Magyar Péter is elszámoltatást tervez: a kishalaknak immunitást ígér, de több ezer, milliárdossá vált embert számonkérne: mibű’?