A Mol és az OTP vezeti a legnagyobb magyar cégek listáját
A vállalatok között továbbra is a Mol, míg a pénzintézetek körében az OTP vezeti a legnagyobb magyar vállalatokat összesítő APEH TOP 100-as listát. Az Adó- és Pénzügyi Ellenőrzési Hivatal (APEH) és a Magyar Kereskedelmi Iparkamara közösen készített TOP 100-as kiadványát csütörtökön az APEH évértékelő rendezvényén mutatták be.
A 2007. évi értékesítés nettó árbevétele alapján tavaly a legnagyobb vállalat a Mol volt, amelyet az Audi követett. A pénzintézetek rangsorában a 2007-es mérlegfőösszeg szerint az OTP végzett az élen, a Kereskedelmi és Hitelbank és az MKB Bank előtt.
A 150 legnagyobb adózó – a TOP 100 vállalat és a TOP 50 pénzintézet közösen – együttesen 1157 milliárd forint adót fizetett be a kiemelt adónemekben (szja, áfa, társasági adó, tb, eho), s ez 36 százalékkal haladta meg az előző évit. Ez a befizetés adta a kiemelt adónemekből származó adóbevételek 21 százalékát.
A TOP 100 vállalat közül 89 volt nyereséges, amelyek összesen 1744 milliárd forint adózás előtti eredményt mutattak ki. Tíz nagyvállalkozás volt veszteséges, összesen 70 milliárd forinttal. A kiadvány megállapította, hogy 2007-ben az összes vállalat 4.961 milliárd forint adózás előtti eredményéből a 100 legnagyobb vállalat 34 százalékban részesült, míg a rangsorban nem szereplő több mint 300 ezer vállalkozás a teljes összeg 66 százalékát termelte meg.
A tavaly előtti év legeredményesebb vállalkozásai a kőolaj-feldolgozás, az autókereskedelem, a világítóeszköz, valamint a híradástechnikai gyártás területéről kerültek ki.
Az 50 legnagyobb pénzintézet együttes mérlegfőösszege 2007-ben 27 867,9 milliárd forint volt, ami 18 százalékkal magasabb, mint az azt megelőző évben. A TOP 50 pénzintézet 2007-es adózás előtti eredménye 503,8 milliárd forintot tett ki, ami két százalékkal volt magasabb a 2006-os értéknél.
A pénzügyi szektoron belül 2007-ben a bankok tőkejövedelmezősége csökkent, azonban a visszaesés ellenére az uniós átlagértéket még mindig jelentősen meghaladta.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.