A pénzügyi válság közepette aktivizálják magukat a kínai bankok
Friss pénzek megszerzéséről tárgyal kínai illetékesekkel a Morgan Stanley amerikai pénzintézet - közölte csütörtökön az amerikai sajtó, amely szerint arról lenne szó, hogy egy kínai bank nagyobb részesedést szerezne az amerikai befektetési bankban. Egyes források a CITIC csoportot említik, mások a kínai fejlesztési bankot (CDB).
A Morgan Stanley nem jelentéktelen kínai érdekeltséggel is rendelkezik és egyes elemzői vélemények szerint az amerikai bank számára a kínai piacokon való nagyobb aktivizálódásnak lenne értelme, de a kínai vásárlás még képlékeny, a hírek szerint valószínűbb, hogy a Morganban mások szereznek érdekeltséget.
A kínaiak viszont a Rothschildek bankjával vigasztalódhatnak: csütörtöki bejelentés szerint a Bank of China, Kína kettes számú bankja 330 millió dollárt áldoz a francia La Compagnie Financiére Edmond de Rothschild magánbank 20 százalékára, amely bank a híres bankárcsalád Benjamin de Rothschild nevű tagja által ellenőrzött vagyon- és alapkezelőként is tevékenykedik.
A Financial Times című brit lap szerint Rothschildék stratégiai szövetséget hoznak létre a kínai bankkal, számukra is igen jó üzlet lesz a vagyonkezelés piacán jelenleg legdinamikusabban fejlődő nagy ázsiai országban komoly helyi banki partnerrel rendelkezni.
A lap ezen ügylet és a Morgan Stanley-vel kapcsolatos kínai beruházás kapcsán megjegyzi: más kínai bankok is készek vásárolni külföldön. Az említett CDB bank állítólag pályázna a német Dresdner Bankra.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.