2008. szeptember. 08. 15:13 MTI Utolsó frissítés: 2008. szeptember. 08. 15:55 Gazdaság

Orosz bank 30 millió eurós hitele a Malév finanszírozására

A Malév finanszírozására az orosz Vnyesekonombank (VEB) 30 millió euró hitelt ad. Az erről szóló megállapodást a múlt héten írta alá a bank és a Malév tulajdonosa, az AirBridge Zrt.

Ezzel az AirBridge túlteljesítette a Malév privatizációs szerződésében vállalt tőkejuttatási kötelezettséget - olvasható a légitársaság közleményben.

A 2007. február 23-án aláírt privatizációs szerződés szerint a vevő, az AirBridge 200 millió forintot fizetett a légitársaság közel 100 százalékos részvénycsomagjáért, és legalább 50 millió euró (mintegy 12,5 milliárd forint) tőkejuttatást vállalt. Ebből a tulajdonos öt milliárd forintot (mintegy 20 millió eurót) tőkeemeléssel teljesített, további 18 millió eurót tőkejuttatásként adott, és a fennmaradó 12 millió euró helyett most 30 millió euró friss tőkét juttat a cégnek.

A Malév magyarázata szerint a többletforrás bevonását a légiközlekedési ágazatban bekövetkezett negatív folyamatok, elsősorban a magas kerozinárak indokolták.

A 30 millió euró friss forrást a Malév egyebek között az új, költséghatékony Q400-as repülőgépek beszerzésére, és a flotta igényeinek megfelelő létszám kialakításának finanszírozására használja fel.

Az AirBridge, amely a hitelt kapta, 49 százalékban Borisz Abramovics tulajdona, aki részvényes a pénzügyi nehézségekkel küszködő és tulajdonosi átalakítás előtt álló AirUnion orosz légiszövetségben.

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.