2008. február. 13. 16:59 MTI Utolsó frissítés: 2008. február. 13. 16:59 Gazdaság

Tovább erősödött a forint

Reggeli megingása után tovább erősödött a forint a budapesti bankközi devizapiacon szerdán. Szerda délután 262,05/15 forintot ért egy euró, míg kedden 262,90/263,00 forintot.

Reggel még úgy festett, vége szakad a tegnapi irányzatnak, mert a forint 263,50 forintig gyengült. Később azonban "fordult a kocka", és az árfolyam kisebb törésekkel, megtorpanásokkal folyamatosan erősödött. Az okok között a kereskedők a világpiaci hangulat változására hívták fel a figyelmet. Az egyre erőteljesebb optimizmust a kedvező amerikai makroadatok tovább erősítették - mondták kereskedők.

A forint így szerda délután 7,18 százalékra került a beavatkozási sáv közepétől, a mai kereskedés 30 bázispontos
erősödéssel fejeződött be. Kissé javult a forint a dollárral szemben is: árfolyama 180,05/15 a keddi 180,20/30 után. Az O/N kamat valamivel az MNB kamatszintje, 7,50 százalék alatt maradt.

Az állampapírok másodpiacán is követhetőek voltak a forint mozgását is meghatározó hatások: reggel kisebb hozamemelkedéssel kezdődött a szerdai kereskedés, a hangulatváltás után ugyanakkor a hozamok egyre lejjebb és lejjebb ereszkedtek: zárásig mintegy 5 bázisponttal lettek alacsonyabbak a keddi szintnél.
zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Bábel Vilmos 2025. január. 10. 09:30

A szélsőjobb és Elon Musk migrációs népszavazást csinálna a német választásból, pedig sokkal többről szól

Egy végtelenül rossz hangulatban lévő Németország választ magának új képviselőket február 23-án. Gazdaság- és társadalompolitikai krízis van az országban, és ezt mostanra mindenki megérezte. Ez sok más nyugati demokráciára is igaz, de a németek jobban megszenvedik, mert a bukott modellt a sajátjuknak érezhették. Nem valószínű, hogy egy új kancellár alapvető kérdésekben másfelé vinné az országot, mint az elődje. Az ajánlat inkább az, hogy jobban csinálna hasonló dolgokat, kis változtatásokkal. A szélsőjobb közben a migráció kérdésében közelebb került a közhangulathoz, mint bármelyik másik párt. Az osztrák példától félnek a demokratikus pártok.