2008. január. 28. 19:40 MTI Utolsó frissítés: 2008. január. 28. 19:36 Gazdaság

Bokros tartott kiképzést az adóügyről az MDF-nél

Az adóreformmal kapcsolatos elképzelésekről tartott előadást Bokros Lajos egykori pénzügyminiszter hétfőn este az MDF vezetőinek, akik - mint mondják - rendszeresen találkoznak olyan szakértőkkel, akiknek a világképe nem feltétlenül egyezik az MDF-ével.

"Nagyon nagy baj az, ha valaki csak a sajátjaival akarja magát körülvenni. Olyan filozófusokkal és társadalomkutatókkal ülök le - az elnökséggel együtt - rendszeresen, akiknek egészen más a világról alkotott képük, mint nekem, viszont nagyon sok érdekességgel tudunk egymásnak szolgálni a beszélgetés kapcsán. Sok ilyen volt az elmúlt néhány évben a házunk táján, és remélem, még több lesz az elkövetkezendő években" - mondta Dávid Ibolya a párt XI. kerületi irodájában tartott találkozó után.

Dávid Ibolya kiemelte: nem azért ülnek le - Bokros Lajoshoz hasonlóan - szakértőkkel, hogy a beszélgetésen elhangzottak közvetlenül beépüljenek az MDF politikájába. Hozzátette: olyan embereket kérnek fel, akiknek van elképzelésük, koncepciójuk a világról. Bokros Lajos például egyetemi szintű előadásban beszélt a különböző adófajtákról és adórendszerekről Európában és a világban.

A zártkörű tanácskozáson a pártelnökön kívül részt vett az elnökség és a frakció több tagja, például Herényi Károly frakcióvezető és Katona Kálmán, az Országos Választmány elnöke.

Az előadást tartó Bokros Lajos nem kívánt a távirati irodának nyilatkozni.

Bokros Lajos a Horn-kormány (1994-1998) második pénzügyminisztere volt. A róla elnevezett Bokros-csomagot 1995 tavaszán jelentették be, ez volt a rendszerváltás óta a legnagyobb gazdasági kiigazítás Magyarországon. A közgazdász jelenleg a Közép-európai Egyetem (CEU) vezérigazgatója.

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Lőrincz Tamás 2025. január. 06. 06:30

A választás időpontjánál is fontosabb, telik-e osztogatásra a Fidesznek, miközben a kilátásoknál csak a közhangulat rosszabb

A Tiszának az előrehozott választás témájának napirenden tartása – ezzel együtt leginkább annak elkerülése – mellett a pártépítés lesz a legfőbb feladata 2025-ben, a Fidesznek pedig a gazdaság felpörgetése és saját táborának megtartása. Mi vár a magyar politikára és a választókra a most kezdődő évben?