A revizorok is másképp vizsgálnák a vagyon eredetét
A vagyonosodási vizsgálatokat jogszerűnek és hasznosnak tartja a társadalom, eredményességüket viszont fenntartással kezelik, az adóamnesztiából pedig a többség nem kér - derül ki a GKI Gazdaságkutató Zrt.-nek a vagyonosodási vizsgálatok társadalmi-gazdasági hatásairól végzett kutatásából.
A GKI Gazdaságkutató Zrt. a Gazdasági Versenyképességi Kerekasztal felkérésére végezte a kutatást, amelynek eredménye elég egyértelmű: mindenki súlyosnak ítéli a fekete-szürke gazdaságot, helyesli a fellépést ellene – amíg nem róla van szó. A vagyonosodási vizsgálatot lehetséges és hasznos eszköznek tartják a megkérdezettek, a vállalkozói érdekképviseletek pedig kiemelten fontosnak látják a transzparenciát, a lebonyolítás profizmusát, s a visszatartó erő érdekében a publicitást.
Nagyobbnak érzik viszont a negatív mellékhatásokat, mint az adóbevételek növekedését. A vállalkozói szféra az adórendszer átalakításában, főleg az egyszerűbb és alacsonyabb kulcsú adózásban látja a megoldás fő irányát.
A cikket teljes terjedelmében itt olvashatja.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.