Mol: újabb OMV állítás bizonyult félrevezetőnek
Az osztrák versenytárs, az OMV újabb állítása bizonyult félrevezetőnek, miután csütörtökön az illetékes EU-biztos bejelentette, hogy nincs szándékában semmilyen intézkedést javasolni az egy részvény-egy szavazat ügyében az Európa Parlamentnek - mondta Ferencz I. Szabolcs, a Mol Nyrt. kommunikációs igazgatója.
A szóvivő utalt arra, hogy az OMV korábban azt hozta nyilvánosságra, miszerint legkésőbb 2009-ben el kell törölni a 10 százalékos szavazati korlátot, amelynek értelmében a Mol tulajdonosainak szavazati aránya nem haladhatja meg a 10 százalékot, függetlenül attól, hogy mekkora részvényhányaddal rendelkeznek, mert Magyaroszágnak is alkalmazkodnia kell az uniós szabályokhoz. Hozzátette, az OMV nemcsak ezzel kapcsolatban tanúsított félrevezető magatartást, hiszen korábban a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete piacbefolyásolásért 25 millió forintra büntette meg, s a magyar Önszabályozó Reklámtestület etikai bizottsága is súlyosan etikátlannak minősítette az osztrák olajcég Mollal kapcsolatos hirdetéseit.
Az Európai Bizottság kétévi küzdelem után lemondott az egy részvény-egy szavazat követeléséről a részvénytársasági gyakorlatban. - Nincs szándékomban semmilyen intézkedést javasolni az egy részvény-egy szavazat ügyében - tájékoztatta a belső piacért felelős biztos, Charlie McCreevy az Európai Parlamentet.
Az EU-bizottság efféle meghátrálása nem gyakori, a mostani bejelentés mégsem volt túl nagy meglepetés, miután májusban McCreevy hivatala maga hozta nyilvánosságra azt a nemzetközi felmérési eredményt, amelyből kiderült, hogy "nincs olyan gazdasági jel, amely ok-okozati összefüggésre utalna az arányossági elvtől való eltérés és a társaságok gazdasági teljesítménye között". - Mivel nincs gazdasági érdek, és a tagállamoknak megvannak a saját kulturális hagyományaik, nincs szükség európai szintű intézkedésre - erősítette meg a bizottság szóvivője is.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.