2006. augusztus. 15. 09:19 MTI Utolsó frissítés: 2006. augusztus. 15. 09:23 Gazdaság

Mi várható ma a tőzsdén?

Eltérő véleményeket fogalmaztak meg az MTI által megkérdezett tőzsdei elemzők a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) keddi napjára vonatkozóan.

Hegedűs Csaba, az Inter-Európa Bank elemzője a nyugat-európai tőzsdéket követve emelkedésre számít a BÉT-en is. A szakember gyorsjelentésük alapján pozitív korrekciót vár az OTP-től és a Mol-tól, miután mindkét papír a várnál kevésbé erősödött a jó féléves vállalati eredmények közlése után. Hegedűs Csaba szerint a reggel megjelenő második negyedéves GDP adat is lendületet adhat a kereskedésnek, amennyiben a vártnál kedvezőbben alakul a mutató.

Herczenik Ákos, a Takarékbank elemzője viszont kollégájával ellentétben gyengülésre számít a New Yorkban hétfőn elmaradt rallyra hivatkozva. Az elemző szerint a feltörekvő piacokon is inkább a gyengülés volt jellemző, ezért kedden a régióban is esésre számít. A magyar idő szerint 14:30-kor megjelenő amerikai inflációs adat szokás szerint fontos piacbefolyásoló hír lehet.

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 95,43 pontos emeléssel, 21.390,56 ponton zárt hétfőn, a pénteki záró értékhez képest ez 0,45 százalékos erősödés. A részvénypiac forgalma a gyorsjelentés dömping ellenére alig haladta meg a 13 milliárd forintot, a vezető részvények közül csak a Richter és a Magyar Telekom erősödött.

Az OTP árfolyama 8 forinttal, 0,13 százalékkal 6.052 forintra, a Mol 200 forinttal 21.850 forintra gyengült. A Richter papírok ára 1.400 forinttal 42.800 forintra emelkedett, a másik gyógyszeripari részvény, az Egis viszont 345 forinttal 29.505 forintra esett. A Magyar Telekom 10 forinttal 860 forintra erősödött, a kis és közepes részvények indexe, a BUMIX 6,31 ponttal százalékkal 2.108,25 pontra nőtt.

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Bábel Vilmos 2025. január. 10. 09:30

A szélsőjobb és Elon Musk migrációs népszavazást csinálna a német választásból, pedig sokkal többről szól

Egy végtelenül rossz hangulatban lévő Németország választ magának új képviselőket február 23-án. Gazdaság- és társadalompolitikai krízis van az országban, és ezt mostanra mindenki megérezte. Ez sok más nyugati demokráciára is igaz, de a németek jobban megszenvedik, mert a bukott modellt a sajátjuknak érezhették. Nem valószínű, hogy egy új kancellár alapvető kérdésekben másfelé vinné az országot, mint az elődje. Az ajánlat inkább az, hogy jobban csinálna hasonló dolgokat, kis változtatásokkal. A szélsőjobb közben a migráció kérdésében közelebb került a közhangulathoz, mint bármelyik másik párt. Az osztrák példától félnek a demokratikus pártok.