Idei mélypontján zárt a BUX
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 774,46 pontos csökkenéssel, 20901,81 ponton zárt szerdán, az idei évben eddig ez volt a legalacsonyabb értéke az indexnek. A keddi záró értékhez képest ez 3,57 százalékos gyengülés.
Sarkadi Szabó Kornél, a Raiffeisen Bank elemzője elmondta, hogy szerdán ismét külső hatások érvényesültek az árfolyamok alakulásában, a budapesti börze együtt mozgott a régióval. A nemzetközi piacokon ismét olcsóbbá váló nyersanyagárak hatására a fejletlenebb piacokról a fejlettek felé mozdul a tőke. Ugyanebbe az irányba hat az amerikai kamatok emeléséhez fűződő spekuláció is. A szakember szerint az amerikai makrogazdasági adatok azonban összetett, olykor egymásnak ellentmondó képet festenek a gazdaság állapotáról, s mivel egyik irányzat sem képes felülkerekedni, a piac saját érdekei alapján értelmezi - ez okozza a hektikus mozgásokat.
Szegner Balázs, az Equilor Befektetési Rt. üzletkötője egyetértett kollégájával abban, hogy a magyar tőzsde teljesen kiszolgáltatott a nemzetközi trendeknek, mivel a magyar részvények nagy része külföldi tulajdonban van. A lengyel, a cseh, a török és az orosz tőzsde vesztesége is hasonló mértékű a budapestiéhez, Nyugat-Európa kisebb arányú veszteséggel zárta napot.
A Mol 5,61 százalékkal, 1190 forinttal 20020 forintra gyengült, forgalma 16,7 milliárd forint volt. Az OTP árfolyama 4,08 százalékkal, 291 forinttal 6849 forintra esett 18,4 milliárd forintos forgalom mellett.
A Magyar Telekom 3,3 milliárd forintos forgalom mellett 4,86 százalékkal, 43 forinttal 841 forintra gyengült. A Richter 41100 forinton zárt, forgalma 5,4 milliárd forintot tett ki.
A keddi lendület után vesztett az Egis is, 1,86 százalékkal, 545 forinttal 28755 forintra gyengült, forgalma 1,4 milliárd forint volt. A BUMIX 2057,21 ponton fejezte be a kereskedést, ez 35,59 pontos, 1,7 százalékos gyengülés a keddi záráshoz viszonyítva.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.