2006. április. 28. 15:04 hvg.hu Utolsó frissítés: 2006. április. 28. 15:47 Gazdaság

Eladták az iWiW-et a T-Online-nak

Az iWiW egyik tulajdonosa sem megerősíteni, sem cáfolni nem kívánta a hvg.hu-nak az Index azon értesülését, hogy eladták a közösségi szájtot a T-Online.

Az Index értesülései szerint eladták az iWiW-et. A lap értesülését Petrovics Péter, a cég egyik tulajdonosa a hvg.hu-nak nyilatkozva sem megerősíteni, sem cáfolni nem kívánta. A T-Online egyelőre nem nyilatkozik. Név nélkül nyilatkozó forrásunk egyértelműen megerősítette az adásvételt.

Az iWiW volt az első cég a magyar piacon, mely az internetes kapcsolatok feltérképezésére vállalkozott. Az oldalt 2002-ben hozták létre, de azóta több magyar riválisa is van. A szájtalapítónak, Várady Zsoltnak állítólag az adta az ötletet, hogy egy társaságban egy kapcsolati hálózatot rajzoltak föl papírra. A WiW-nek már kezdetekben is az volt a különlegessége, hogy háromdimenziós, mozgatható térképen ábrázolta a tagok kapcsolati hálóját. Az iWiW megalkotásáért Várady 2005-ben eMagyarország-díjat kapott.

Az iWiW-nek jelenleg félmillió regisztrált felhasználója van. Az oldalnak a Webaudit adatai szerint napi négyszázezer látogatója van, ezzel a negyedik legnézettebb magyar szájttá nőtte ki magát. Az iWiW-be csak meghívással lehet bekerülni: egy régi tagnak meghívót kell küldenie, hogy barátja, ismerőse bejuthasson az oldalra.

Az oldalnak tavaly ősszel 120 ezer regisztált tagja volt, és napi 40 ezer aktív felhasználója. Az év végén átalakították az oldalt, majd ezek után óriásit ugrott a látogatószám. A megnövekedett terhelést nem bírták a szerverek, így korlátozásokat kellett bevezetni. Mindegyik tag például csak egy meghívót küldhet ki a mai napig.
zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.