Rendületlenül erős a forint
Csütörtökön reggel a forint erősen nyitott a bankközi devizapiacon, az eurót 245,05/20 forinton jegyezték, ami csupán néhány filléres eltérés a szerda délutáni 245,15/20 forintos árfolyamhoz képest. Szerdán este azonban az amerikai piacokon nagy összegű forintvásárlások 244,70/80 forintig vitték az árfolyamot.
A forint a csütörtöki nyitáskor 13,19 százalékon állt a +/-15 százalékos ingadozási sáv erős oldalán. A kereskedők továbbra is alacsony forgalomra számítanak, a piac valószínűleg teszteli a 245 forintos euró szintet, amely egyelőre olyan korlátnak tűnik, ahonnan a profitrealizálások miatt visszafordul az árfolyam.
A forinttal szemben az utóbbi időben gyengülő zloty erősödni kezdett a forinthoz és az euróhoz képest is a lengyel jegybank szerdai 25 bázispontos kamatcsökkentése után. A lengyel jegybanki alapkamat mától 4,75 százalék. A magyar alapkamatot a várakozások szerint a monetáris tanács augusztus 22-én tovább csökkenti, a jelenlegi 6,75 százalékról 6,50 százalékra.
A dollár reggeli 203,40/50 forintos jegyzése alig tért el a szerda délutáni 203,50/60 forintos árfolyamtól.
A tartalékolási periódus végének közeledtével a forintpiacon a likviditáshiány miatt továbbra is magasan, 7,50/75 százalékon maradtak az overnight és a tomnext kamatok.
A 12 hónapos diszkont-kincstárjegy csütörtöki aukciójára 30 milliárd forintot ajánlott fel az Államadósság Kezelő Központ. Az egyéves benchmark 6,27 százalék volt a másodpiacon, az aukciós hozamokat nagyjából ezen a szinten várják.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.