Bizonytalansági tényezők a világgazdaságban
Az év későbbi részében erősödik a gazdasági növekedés üteme az iparosodott államokban, és az kiegyensúlyozottabbá is válik - állapította meg a legfejlettebb államokat tömörítő Nemzetközi Együttműködési és Fejlesztési Szervezet, az OECD miniszteri értekezlete.
A szervezet ugyanakkor szót ejt a "külső és belső" kockázatokról, az olaj magas áráról, a folyó fizetési mérlegek és az államháztartások hiányairól, egyes befektetési piacok túlbecsüléséről. Ezek, még ha árfolyami korrekciókra is sor kerülne, előidézhetnek zavarokat a nemzetközi gazdaságban - állapította meg az OECD.
Más kérdésekkel kapcsolatban az OECD miniszterei jelentősebb fejlesztési segélynyújtást ígértek a fejlődő országok számára, elérendő annak a célkitűzésnek a teljesülését, miszerint a mostani felére kell csökkenteni a világ szegényeinek, a napi egy dollárnál kisebb bevétellel rendelkezőknek a számát 2015-re.
Kevés ország teljesíti a GDP-je 0,7 százalékának megfelelő segélyezést. Ha az OECD tagországai teljesítették volna ezen a téren vállalásaikat, akkor a fejlesztési segélyek összértéke a múlt évben elérte volna a 78,6 milliárd dollárt és 2010-re 115 milliárd dollárnál tarthatna.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.