2004. szeptember. 17. 11:41 Utolsó frissítés: 2004. november. 22. 12:00 Gazdaság

Az EU-ban gyorsult az ipari termelés növekedése

A júliusban 0,4 százalékkal nőtt az ipari termelés júniushoz képest, és 2,4 százalékkal volt nagyobb, mint tavaly.

Az EU statisztikai hivatala pénteken módosította a korábbi adatokat, eszerint júniusban 3,0 százalékkal, májusban 3,6 százalékkal, áprilisban 1,5 százalékkal, márciusban 1,7 százalékkal, februárban 0,9 százalékkal, januárban 0,6 százalékkal volt nagyobb az ipari termelés az euróövezetben, mint egy évvel korábban. A 25 tagú EU-ban júliusban 0,1 százalékkal nőtt az ipari termelés az előző hónaphoz képest, és 2,3 százalékkal volt nagyobb, mint tavaly júliusban.



A pénteki módosítás szerint júniusban 3,1 százalékkal, májusban 3,9 százalékkal, áprilisban 2,3 százalékkal, márciusban 2,0 százalékkal, februárban 1,4 százalékkal, januárban 1,3 százalékkal volt nagyobb az ipari termelés e 25 országban, mint egy évvel azelőtt.



A statisztikát 21 tagállamból már beérkezett adatok alapján állították össze, ezek közül 17 országban nőtt, négyben csökkent az ipari termelés júliusban. A listavezető Csehország volt, 13,5 százalékos bővüléssel tavaly júliushoz képest, és a hivatal a magyar ipart, 8,0 százalékos többlettel az egy évvel korábbihoz képest, ugyancsak a leggyorsabban növekvők közé sorolta.



Korábban a KSH a magyar ipar termelésének 7,6 százalékos bővülését jelezte júliusról az egy évvel korábbihoz képest, ugyancsak a munkanapok számával kiigazítva. Júniushoz képest nem változott a magyar ipari termelés az EU statisztikai hivatala szerint, ez azonos a KSH értékelésével.

(MTI)
zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Horn Andrea 2025. január. 15. 19:50

Még viszi a szél a lángokat, hogyan lesz ebből olimpia Los Angelesben?

Még meg sem fékezték a pusztító tüzeket, el sem kezdődhetett az egyébként gigászi összegűre becsült károk felmérése, Los Angeles vezetésének már amiatt főhet a feje, hogyan tudja mindössze három és fél év múlva a nyári olimpiára érkező emberek millióit fogadni. Az egyébként is deficites költségvetésű városnak meg kell találnia az egyensúlyt abban, mennyit költ a természeti katasztrófa utáni helyreállításra, és mennyit az olimpiai felkészülésre. Nem könnyíti a helyzetét, hogy anyagi felelősséget vállalt arra az esetre, ha a 6,9 milliárd dollárosra becsült büdzsé túlszalad.