Nincs akadálya a BMG és a Sony fúziójának
A brüsszeli Európai Bizottság zöld utat adott a Bertelsmann Music Group (BMG) és a Sony zenei részlegének egyesüléséhez.
Az összevonás nyomán létrejövő Sony BMG a világ második legnagyobb zenemű- és lemezkiadó társasága lesz az amerikai Universal Music mögött. Az új világcégnek 9000 alkalmazottja lesz, évi üzleti forgalma 4,5-5 milliárd dollár között mozog majd - közölte Rolf Schmidt-Holtz, a BMG igazgatótanácsának elnöke.
A hónapok óta lebegtetett fúziót elsősorban a független (azaz egyik nagy világkonszernhez sem tartozó) lemezkiadók ellenezték. Más bírálók arra figyelmeztetnek, hogy az összevonás jelentős létszámleépítést vonhat maga után. Sajtóhírek szerint a 9000 dolgozó közül akár 2000 is az elbocsátás sorsára juthat a Sony BMG-nél.
A Sony Music jelenleg a második a világ öt legnagyobb lemezkiadójának rangsorában, a BMG az ötödik helyen áll. Az összefogást mindkét részről a csökkenő eladási számokkal indokolták, amiért a kalózkiadású lemezeket és az internetről letöltött zeneművek terjedését tették felelőssé. A világszerte értékesített hanghordozók piaca tavaly tovább zsugorodott: a globálisan 32 milliárd dollárnyi forgalom 7,6 százalékkal maradt el a 2002. év számaitól.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.