2004. július. 19. 18:26 Utolsó frissítés: 2004. november. 22. 12:00 Gazdaság

Száz forintos különdíj az azonosítatlan számlák után az OTP-nél

Az OTP Bank Rt. augusztus 1-jétől az ügyféladatok hiánya miatt zárolt számlák esetében a lakossági üzletágban száz forinttal megnöveli a számlavezetési díjat, míg a vállalkozói, önkormányzati és közszolgálati ügyfelek számláinál száz forintnyi különdíjat számít fel.

Az adathiányos lakossági banki ügyfelek száma nem éri el a 17 ezret, míg a vállalkozói területen a hiányos adatokkal rendelkező ügyfelek száma alig haladja meg a kilencezret. A bank első negyedévi gyorsjelentése szerint az OTP Banknál március végén csupán a lakossági folyószámlák száma 2,966 millióra rúgott.



A bank szerint az adathiány jellemzően olyan banki termékekhez kapcsolódik, amelyekkel a tranzaktálás csak személyesen lehetséges. Következésképpen a tranzakcióval egyidejűleg megtörténik az ügyfél-azonosítás is, ezt követően megszűnik a számla zárolása és a zárolt számlákhoz kapcsolódó havi száz forintos díjat sem számítják fel a továbbiakban.



A parlament 2003 februárjában fogadta el az új pénzmosás elleni törvényt azzal, hogy az ügyfeleknek 2003. december 31-ig teljes körűen azonosítaniuk kell magukat a törvény hatálya alá eső szolgáltatóknál. Mivel a határidő rövidnek bizonyult, az országgyűlés 2004. április 1-ig meghosszabbította az erre rendelkezésre álló időszakot, lehetővé téve a képviselő útján történő azonosítást is.



A pénzügyi szolgáltatók így 2004. április 1. óta kötelesek az ügyleti megbízás teljesítését megtagadni, ha az ügyféllel a törvény hatályba lépése előtt létesítettek üzleti kapcsolatot, s az ügyfél a szolgáltató írásbeli értesítése ellenére sem bocsátotta személyesen vagy képviselője útján rendelkezésre a törvény által előírt adatokat.(MTI)
zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Balla István - Nemes Nikolett 2025. január. 12. 19:30

„Nem szólhat minden videó az orális nyalókendőről” – interjú a Nődokikkal, a TikTok orvos sztárjaival

Elsősorban orvosnak tartják magukat, de szabadidejükben tulajdonképpen megújították a tudományos ismeretterjesztést, amikor pár perces TikTok-videókban magyaráznak el bonyolult nőgyógyászati témákat. A „Nődokikat”, azaz Baradács Istvánt, Czébely-Lénárt Andrást és Csirzó Ádámot kérdeztük a videókról, a tabukról és az orális nyalókendőről.