2004. február. 25. 07:25 Utolsó frissítés: 2004. november. 22. 12:00 Gazdaság

Agrárdemonstráció: továbbra sincs megállapodás

Eredménytelenül zárult a háromoldalú egyeztetés, mert a minisztérium ajánlatcsomagját sem a gazdák, sem a feldolgozók nem fogadták el. A tüntetések folytatódnak.

A tegnap esti tárgyalásokon az agrártárca jelezte, hogy előrehozná az EU-támogatások magyar kiegészítésének őszi kifizetését, pontosabban annak egy részét. Mintegy 46 milliárdot már tavasszal kiosztanának a gazdák között. Területen alapuló támogatás címszó alatt például hektáronként nyolcezer forinttal segítenék a gazdálkodókat - írja a Magyar Hírlap.



Ezenkívül a minisztérium elképzelései szerint az anyatehéntartóknak állatonként 40 ezer forintot adnának, míg a juh- és kecsketartók 1600 forintot kapnának. A tejtermelők veszteségeinek kompenzálására a korábban ajánlott literenkénti négyforintos támogatást megfejelnék két forinttal, amit egész éven át folyósítanának. Németh Imre miniszter azt is javasolta, hogy az agrárkormányzat 40 forintos literenkénti megpályázható exporttámogatást adjon a feldolgozóknak, ha azok 72 forintos literenkénti áron vásárolják fel a tejet.



A sertéspiacon kialakult feszültségek enyhítésére a minisztérium azonnali hatállyal bevezetné a jószágonkénti 1600 forintos állatjóléti támogatást. Úgy értesültünk, az agrártárca indokolt esetben kész piacvédelmi intézkedéseket – köztük a cseh disznóhúsimport leállítását – is bevezetni. A minisztérium javaslat-csomagja kevésnek bizonyult a termelőknek.
zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.