A Jukosz új vezetője ellenzi az amerikai részesedésszerzést
Az orosz Jukosz olajipari vállalat nem látja szükségét annak, hogy az orosz konszern egyesítse erejét valamelyik nagy nyugati olajtársasággal – mondta Simon Kukes, a vállalat újonnan kinevezett vezérigazgatója a Wall Street Journal-nek.
A külföldi olajtársaságok nem tudnak olyan előnyt nyújtani a Jukosznak, amivel az nem rendelkezne, hiszen a társaság technológiája korszerű, alacsonyak a tőkekiadásai és korszerűek a marketing módszerei - fejtette ki Kukes, hozzátéve, hogy neki " nyugati partner bevonása nem tűnik szuperüzletnek".
Kukes korainak tartja a döntést arról is, vajon Kínába, vagy inkább Murmanszk kikötőjéhez építsen-e a Jukosz olajvezetéket. Azt viszont az új vezető is fontosnak tartja, hogy mihamarabb megépüljön egy új csővezeték, hogy Oroszország növekvő olajtermelését el tudják juttatni a nemzetközi piacokra. A Jukosz 2004 végére napi 3 millió hordó olajat termel és amennyiben nem építenek ki új csővezetéket, a társaság ázsiai, vagy nyugati kivitele elé akadályok gördülhetnek - tette hozzá. Kukes viszont Hodorkovszkijjal ellentétben állami csővezeték építési programot szeretne inkább a magántársaságok által építendővel szemben.
Az orosz születésű amerikai állampolgár jelezte, hogy legalább három évig kíván vezérigazgatóként működni. Az új vezető e héten az Egyesült Államokban tesz látogatást és nincs szándékában nyugati olajtársaságok képviselőivel találkozni. (MTI)
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.