Borbár helyett tejbár, és egy sommelier, aki megtanít tejet kóstolni.
Amszterdamban megnyílt az első tejbár, amelyet a borbisztrók mintájára álmodott meg a tulajdonosa. A MelkSalon-ban természetesen minden csupa fehér, és ki van tiltva minden szintetikus anyag. A tervezést, a berendezést saját magán kívül senki másra nem kellett bíznia a tulaj Sietske Kloosternek, lévén nem is olyan távoli előéletében dízájner. Ám a szortiment összeállítására szerződtette Bas de Groot-ot, aki egy valóságos tej sommelier. Meggyőződése, hogy a különféle származású tejeknél ugyanúgy érződik a termőhelyi hatás, mint a boroknál.
Mondjuk, nem dűlőszelektációról, terroir tulajdonságokról értekezik, csupán azt az aligha vitatható tényt szögezi le, hogy: " Minden farmon más-más íze van a tejnek". S ez nem is annyira attól függ, milyen fajtájú a tehén, hanem hogy melyik évszak van, milyen napszakban fejték, hol legelt, milyen összetételű takarmányt kapott a derék jószág.
A tej sommelier rendes kóstolósort állít össze a tejbár vendégeinek, és megtanít rá, hogy mit is érezhetnek ki a látszólag egyforma tejekből. Ő például rögtön ráérez, ha a takarmányba paradicsomot, vagy kukoricát kevertek. Napi 1-1,5 liter nyers tejjel tartja magát tréningben. A MelkSalon pop-up formában is mükődik, és a sommelier utcai, piaci kóstolókat is tart az uintuisi, beemsteri, bruniai, frieslandi, brabanti és más holland családi gazdaságokból származó tejekből.
A tej sommelier-t egy farmon érte utol a What The Food egy pár perces felvétel erejéig.