EUrologus #mifolyikbrusszelben

EUrologus EUrologus 2022. május. 02. 09:51

Hatalmas LNG-terminált adnak át Görögországban

Kedden felavatják Görögországban az Alexandroupolis Independent Natural Gas System (INGS) elnevezésű úszó LNG-terminált - értesült az EUrologus brüsszeli forrásokból. A beruházás a déli és a balkáni országok orosz energiafüggőségét csökkenti.

Háború Ukrajnában
Friss cikkek a témában

Az átadáson ott lesz Charles Michel, az Európai Tanács elnöke, a házigazda Kiriakosz Micotakisz görög miniszterelnök, illetve Kiril Petkov bolgár, Dimitar Kovacsevszkij, észak-macedóniai miniszterelnök és Alexander Vučić szerb elnök is.

Az INGS fontos eleme annak a törekvésnek, hogy Európa függetlenné váljon az orosz gáztól és a balkáni térség számára biztonságos energiaellátást tegyen lehetővé.

Ez a projekt új földgázellátási forrásokat és útvonalakat kínál majd, és fokozza az ellátás biztonságát Görögországban, Bulgáriában és a régió más országaiban. Az INGS egy modern, élvonalbeli technológiai állomás, amely egy LNG fogadására, tárolására és újragázosítására szolgáló tengeri úszóegységet, valamint egy tenger alatti és egy szárazföldi gázszállító vezetékrendszert foglal magában, amelyen keresztül a földgázt a görög nemzeti földgázrendszerbe szállítják, és onnan a végső fogyasztókhoz. Képes arra is, ahogy csatlakozzon más gázszállító rendszerekhez, amelyeket ugyanabban a földrajzi régióban működnek, mint például a TAP (Trans Adriatic Pipeline), amely Azerbajdzsánból Görögországon és Albánián keresztül Olaszországba szállítja a gázt.

Az alexandrupoliszi INGS a negyedik, Görögországba irányuló földgázimportkaput jelenti, évi 6,1 milliárd köbméter földgázkibocsátási kapacitással.

zöldhasú
hvg360 Tiszóczi Roland 2024. november. 30. 07:00

Európának a katonai kiadások duplája sem lenne elég, ha az USA nélkül kellene védenie Ukrajnát

Donald Trump úgy vélekedhet, hogy legyen most tűzszünet a jelenlegi ukrajnai frontvonalon, Európa pedig oldja meg önerőből a térség biztonságának későbbi fenntartását. Ennek oka részben az, hogy az Egyesült Államoktól a közel-keleti és a csendes-óceáni térség növekvő feszültségei is igénylik az erőforrásokat. Kérdés, mennyi pénz és főként mennyi idő kell az európai hadiipar felfuttatására. Ami Magyarországot illeti, a honvédségi beszerzéseket intéző állami cég elleni kibertámadásban kiszivárgott dokumentumok szerint a jövőben feltehetően annyit sem költ majd védelemre, mint amennyit a NATO-ban vállalt.