Élet+Stílus hvg.hu 2024. augusztus. 27. 18:05

Jenna Ortega azóta gyűlöli a mesterséges intelligenciát, hogy tiniként látta a róla készült, MI által generált pornográf képeket

A Wednesday sztárja a mesterséges intelligencia negatív oldalával kapcsolatos személyes tapasztalatairól számolt be.

Jenna Ortega a New York Times The Interview című podcastjában beszélt arról, mennyire rosszul érintette, amikor még szinte gyerekként kellett szembesülnie a neki küldözgetett, saját képmását felhasználó deepfake pornóval.

„Gyűlölöm a mesterséges intelligenciát. Vajon tetszett, amikor 14 évesen Twitter-fiókot kellett csinálnom, mert muszáj volt, és mocskos, szerkesztett tartalmakat láttam viszont magamról gyerekként? Nem. Ez félelmetes, romlott, helytelen” – fakadt ki a fiatal színésznő, akinek a személyes imázsépítés miatt kellett jelen lennie a közösségi oldalon.

Ortega azt is elárulta, hogy az első Twitter-üzenet, amit 12 évesen megnyitott, egy férfi nemi szervéről készült, kéretlen kép volt, és ez csak a kezdetet jelentette. Elmondása szerint, miután kijött a Netflix sorozata, a számára világhírnevet szerző Wednesday, tömegével kapott magáról „gusztustalan és abszurd képeket”, amelyektől annyira kellemetlenül érezte magát, hogy inkább törölte a Twitter-fiókját.

A 21 éves Ortega bevallotta, hogy még mindig tanulja, hogyan védje meg magát, különösen egy olyan szakmában, ahol az emberek folyamatosan figyelik minden lépését. Egyik megoldása a digitális detox, állítása szerint amennyire csak lehet, elkerüli a telefont. „Folyton sétálok. Ha kíváncsi vagy, hogy mit csinálok, ha éppen nem dolgozom vagy nem vagyok valamilyen találkozón, akkor kint vagyok, sétálok. Valami random kertben vagyok, vagy egy mezőn fekszem és szunyókálok” – mondta a színésznő, akinek legújabb filmje, a Beetlejuice Beetlejuice szeptember elején érkezik a magyar mozikba.

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.