Megérné a Fidesznek egymilliárdért venni AI-eszközt?
Ön szerint Ferenc pápa felvenne egy földig érő pufidzsekit?
Ön szerint Ferenc pápa felvenne egy földig érő pufidzsekit?
Egy konzervatív YouTube-videós és egy politikus keresetet nyújtott be Minnesota állam ellen, mert szerintük az új, deepfake-et tiltó törvény valójában a szólásszabadságot korlátozza. Az ügyben most jött egy váratlan fordulat.
Az orvos hangját és képmását úgy használták fel, mintha Friderikusz Sándor kérdésére válaszolna.
Az OpenAI közlése szerint több mint 250 ezer olyan kérést tagadott meg a DALL-E, amelyekkel kamu képeket akartak készíttetni az amerikai elnökválasztás főszereplőiről.
Bárki letöltheti és ingyenesen használhatja a Hiya amerikai vállalat Chrome-bővítményét, amely néhány másodperc után képes megmondani, ha egy videóban látható személy hangját a mesterséges intelligencia hozta létre.
Havonta már legalább 4 millióan használják azokat a chatbotokat, amelyek a mesterséges intelligencia segítségével készítenek hamis képeket és videókat. Egyelőre nem látni, hogyan lehetne orvosolni a problémát.
A dél-koreai politikusok azután döntöttek egy szigorúbb törvény elfogadása mellett, hogy drasztikusan megemelkedett az ilyen bűnesetek száma 2021-hez képest.
A mesterséges intelligencia elterjedése igazi kihívássá tette a hamisított képek felismerését. A nagy technológiai cégek már próbálnak tenni ez ügyben, és azzal, hogy a Google is csatlakozott hozzájuk, magas szintű védelmet kapnak a felhasználók.
A telefonhívásra alapozó átverések elkerülésének egyik módja lehet, ha az ember nem veszi fel a telefont. A többi módszer nagy része a ma elérhető technológiákkal meglepően egyszerűen kijátszható. De néha egyetlen jól feltett kérdéssel is menthető az ügy.
Zelenszkij ukrán elnök kapitulációt jelent be, Indiában egy évek óta halott politikus dicséri a fiát, az államminisztert, Kamala Harris elnökjelölt egy szovjet pártkongresszuson mond beszédet – a közösségi médiában egymás hegyén-hátán állnak a hamisított deepfake-videók és a mesterséges intelligenciával létrehozott kamuképek. Ebből nyújt át most egy csokorral önöknek Litkai Gergely. És persze vannak olyan zavarba ejtő felvételek is, ahol nincs szükség manipulációra.
A YouTube szerint 2025 elején indulhatnak el azok a funkciók, amelyek vasszigorral csapnak majd le azokra a tartalmakra, amelyek készítői visszaélnek mások arcmásával vagy hangjával.
A Wednesday sztárja a mesterséges intelligencia negatív oldalával kapcsolatos személyes tapasztalatairól számolt be.