Bliccelés miatt végrehajtók vitték el a volt újságíró fizetésének harmadát, ezért döntött úgy, hogy éhségsztrájkba kezd – írta korábban. Később bejelentette: nem így lesz.
Hétfőtől éhségsztrájkot hirdetett Bakács Tibor volt újságíró, miután bliccelés miatt végrehajtók ismét lefoglalták a fizetésének harmadát.
Bakács a Facebookon azt írta, hogy pár hónapja már lecsaptak rá a végrehajtók, és „megint levettek 200 ezerrel egy buszjegy miatt”. Szerinte nem derült ki az iratból, hogy mikor bliccelt, de befizette a büntetést. A történet ezzel nem ért véget: mint írta, „a mai fizetésemből megint levették az egy harmadát”.
Ezzel tehát Bakács elismerte, hogy többször is jegy nélkül utazott, és mivel nem fizette be a pótdíjakat, sorozatban megbüntették. Mégis áldozatként állítja be magát: annyira felháborodott a végrehajtók miatt, hogy hétfőtől éhségsztrájkot hirdetett a Parlamenttel szemben. Ígérete szerint ez nem „valamiféle nevetséges Gyurcsány színjáték lesz”, hanem sem enni, sem inni nem fog, amíg meg nem változtatják meg az általa erkölcstelennek és aránytalannak tartott bírósági végrehajtási törvényt. Azzal fenyegetőzik, hogy ha nem módosítják a törvényt, akkor meg fog halni,
mert ez már nem élet, hanem lélekölő nyomorúság”.
A volt újságíró azt írja, jelenleg 310 ezer forintot keres havonta, ami lényegében csak párizsira és ásványvízre elég.
Frissítés: Bakács vasárnap napközben újabb bejegyzést tett közzé, amelyben azt írta, „most nagyon sokan megfognak haragudni rám, törölnek, gyalázni fognak, de nem baj, nem bánom, s abban bizom, megértitek, miért csináltam ezt. Hétfőn nem fogok éhségsztrájkolni”.
Azután hosszas fejtegetésekbe kezdett ennek okairól. Azt állította, hogy a korábbi posztja miatt sokan nekiestek, és fenyegetéseket is kapott. Hogy mivel fenyegették, azt nem részletezte. Aztán azzal folytatta, hogy a korábbi közlése csak gerillamarketing-akció volt, amely végigszaladt a médián, de nem bánja, ha emiatt bizonyos lapok még jobban fogják gyűlölni, „mert ők sem voltak kegyelmesek velem, amikor loptam. Nem voltak empatikusak, inkább kárörvendőek, mondhatnám, eljött a bosszú ideje”. És egyebek mellett azt is hozzátette, nem hisz abban, hogy az éhségsztrájkja miatt lenne akár egyetlen parlamenti képviselő is, „aki felemeli a seggét azért, hogy javaslat formájában megpróbálok segíteni a szegényeken, akiket folyamatosan, ország szinten kaszál egy extraprofitra hajtó maffia, akkor megtenném”.