Élet+Stílus hvg.hu 2022. június. 16. 09:05

Egerszegi Krisztina: Az lenne fair, ha a transznemű sportolóknak lenne egy külön kategória

Az ötszörös olimpiai bajnok szerint a férfisport az férfisport, a női sport pedig a nőké.

Hosszú interjút adott az efféle felkéréseknek csak nagyon ritkán eleget tevő Egerszegi Krisztina a Mandinernek, amelyben beszélt többek között arról, hogy

  • eredetileg mikor szeretett volna visszavonulni,
  • bánja-e, hogy már nem vesz részt az úszásban,
  • hogyan úszik a Balatonban,
  • a sportolói karrierje lezárása után az anyaságban teljesedett ki,
  • sikerült-e megóvnia a gyerekeit attól, hogy hozzá hasonlítsák őket,
  • mit gondol az orosz–ukrán háborúról és a digitalizációról.

A beszélgetésben – amelyet Csisztu Zsuzsa egykori tornász készített az ötszörös olimpiai, kétszeres világ-, és kilencszeres Európa-bajnokkal – szóba kerültek a transzgender sportolók is, köztük a Will Thomasként született, ma Lia Thomasként versenyző úszó is, aki sorra dönti a női rekordokat.

„Szerintem az egyetlen dolog, amit a női sportolók tehetnek, hogy nem indulnak el ilyen versenyeken. A férfisport az férfisport, a női sport pedig a nőké. Úgy gondolom, akkor maradhatna fair a verseny, ha a transznemű sportolóknak lenne egy külön kategória, én ezt látnám a legjobb megoldásnak, akkor senkinek nem sérülne a versenyzéshez való joga” – mondta Egerszegi, aki nem érti, hol vannak ilyenkor a női szervezetek. „Csodálkozom azon, hogy pont ilyenkor nem emelik fel a szavukat” – tette hozzá.

Egy esetleges budapesti olimpiáról is kérdezték Egerszegit, aki szerint „világszínvonalú létesítmények épültek, kiválóan meg tudunk rendezni olyan hatalmas volumenű sporteseményeket, mint a FINA-világbajnokság, amelynek most már másodjára is nekirugaszkodhatunk. A tudás tehát megvan, már csak az kellene, hogy végre elhiggyük: Magyarország képes megrendezni egy nyári olimpiát.”

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.