A kameracsapdáknak köszönhetően kétszer is lencsevégre kapták a börzsönyi farkast, a hóban pedig a lábnyomát is megtalálták.
Két alkalommal is "lebukott" egy farkas a Börzsönyben két kameracsapdának köszönhetően – írja a Duna-Ipoly Nemzeti Park.
A Nemzeti Park bejegyzése szerint, a Börzsöny Alapítvány önkéntese, Bedő Péter februárban két alkalommal is észlelte feltehetőleg ugyanazt az állatot a felszerelt kameracsapdák segítségével. A hónap végén a frissen leesett hóban pedig a farkas lábnyomát is sikerült megtalálni.
Nem ez az első farkasészlelés a Börzsönyben, már két éve felfedezték a jelenlétét a hegységben. A Börzsöny ökológiai rendszerének megfelelő működése szempontjából mindenképpen örömteli a farkas jelenléte.
A Nemzeti Park szerint felesleges azon aggódni, hogy háziállatokra támadnának a farkasok, mert rengeteg az elhullott, vagy a vadászok által megsebzett nagyvad a környéken.
A vadon élő farkas egyébként nagyon óvatos állat, és kerüli az embert, emiatt aztán kicsi a valószínűsége, hogy a turistautakon járva találkoznánk vele. Ha ez mégis bekövetkezik, akkor nem kell félni attól, hogy megtámadja az embert, mert a farkas nem tekint zsákmánynak bennünket.
A farkas sem játék, és már szembejöhet Magyarországon is
Farkasok végeztek a hétvégén egy borjúval Füzéren. Szakértőt kérdeztünk arról, hogyan lehet távol tartani a farkasokat? Egyáltalán, hány farkas lehet ma Magyarországon? És mit tegyünk, ha találkozunk velük?