Élet+Stílus Tóth Sándor 2018. július. 09. 19:35

Suarezéknél a nagyi is ajánlja a kannabiszos teát

Nemcsak gyógyszertárakban lehet hozzájutni, hanem még ebben a hónapban más üzletek polcain is megjelennek marihuánás termékek. Persze, hogy nem nálunk. Uruguayban.

A hazánknál majdnem kétszer nagyobb, viszont csak 3,5 milliós lélekszámú ország a világfoci történetének alakítása mellett – itt rendezték az első futballvébét 1930-ban, kétszer nyertek vb-kupát, s Suarezék a mostani oroszországi világbajnokságon is eljutottak a nyolcaddöntőig – a kannabisz szabad forgalmazásában is élen jár. A Közegészségügyi Minisztérium már 2016-ban engedélyezte a gyógyszertári árusítását bizonyos feltételek mellett, úgy is mint a név szerinti regisztráció.

Ezekben a hetekben pedig többféle formában is szabaddá teszik a kannabiszos termékek forgalmazását. Elsőnek azt, amelyben a szárított indiai kender levelét a szinte nemzeti italuknak számító matétea alapanyagával, a dél-amerikai vagy paraguayi magyalfajta leveléből és kisebb hajtásaiból készülő matéfűvel elegyítik. A kannabisszal erősített yerba mate kétféle márkatermékként, Abuelita és Cosentina néven kerül a kereskedők polcaira, mindjárt kilogrammos kiszerelésben. Az Abuelita csomagolásán a vadkender levelei övezte ősz hajú hölgy mosolyog, mondhatni, kifejezetten „kelleti” a turbózott teát. S ki ő? Hát abuelita, vagyis a nagyi! A Cosentina pakkján semmi csavar, a hangsúly a kannabisz képi és szöveges megjelenítésén.

elpais.com.uy

Már ismeretes az is, hogy nemcsak a két teakeverék lesz új kannabisztartalmú, széles körű kereskedelmi forgalomra szánt termék. Az uruguayi El País tudósítása szerint gyógyolajok, szappanok, fürdőgélek, krémek, müzliszeletek, scone (angol eredetű teasütemény) és tészta is készül vadkender felhasználásával.

elpais.com.uy

Mindehhez már csak ráadás, hogy Uruguayban egyre jobban elterjedtek a kannabiszklubok, s bizonyos limittel az egyéni termesztése is engedélyezett a nálunk még  feketelistás növénynek.

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.