Élet+Stílus hvg.hu 2017. július. 25. 12:20

Gyakran utazik? - van 12 jótanácsunk

Minél többet utazgatunk, annál jobbak vagyunk benne: nem tévedünk el, bátrabban kérünk információt, a piacokon merünk alkudozni, sokkal több látnivalót sűrítünk bele a napokba.

Időt, pénzt és stresszes helyzeteket/napokat spórolhatunk magunknak, ha odafigyelünk utazási szokásainkra. Mutatunk 12-t, melyek kiküszöbölik vagy megoldják a nyaralás esetleges bonyodalmait.

  • Írjunk listát: Jegyezzük le, mit kell magunkkal vinni (ruhák, iratok, pénz, fényképezőgép, töltők, stb.), és pipáljuk ki, ami a bőröndbe került. Így kicsi az esély arra, hogy valami otthon marad.
  • Kérjünk baráti tanácsot: Érdemes beszélgetni egy olyan ismerősünkkel, aki már járt azon a helyen, ahova utazunk. Tudja, melyik nevezetességeket kell feltétlenül meglátogatni, és biztos tud jó éttermet, kocsmát, szállást ajánlani, esetleg izgalmas helyeket, melyeket az útikönyvek nem listáznak.
  • Időben pakoljunk be: Szokjunk hozzá, hogy legkésőbb az utazást megelőző este összeszedjük minden cuccunkat és bőrödbe rakjuk. Így nem aznap reggel kapkodunk, hogy még berakjuk a gumimatracot, melyet a gardrób mélyéről kell kiásni.
  • Készítsünk több másolatot a fontos iratokról: útlevélről, igazolványokról érdemes több kópiát készíteni indulás előtt. Az igazolványok eredetijét hagyjuk a hotelszobánkban, elzárva, és mindenhova csak a másolatot vigyük. Ha több állomásos nyaralásra megyünk, az otthoniaknak hagyjunk egy úti tervet, hogy ha bajba jutunk, utánunk tudják küldeni a hiányzó iratokat, vagy pénzt.
  • Mindig legyen kéznél vizes palack: vigyünk magunkkal újratölthető, üveget, így folyamatosan tudjuk pótolni az elveszett folyadékot – ami a nyári melegben nagyon fontos.
  • Mindig legyenek feltöltve a kütyüink: mindenhova vigyük a töltőnket, esetleg külső akkumulátort. Ha pedig beülünk egy kávézóba, használjuk ki, hogy ott is tudunk tölteni. Bármikor szükségünk lehet a telefonunkra, a fényképezőnkre, ne az legyen bárminek a gátja, hogy lemerültek a kütyük.
  • Mindenhova induljunk el hamarabb: ismeretlen helyen sokkal nagyobb gond, ha dugó van, esetleg baleset, vagy kimarad egy járat. Nem tudjuk, mely alternatív útvonalon érdemes elindulni, így inkább menjünk ki hamarabb a repülőhöz, a vonathoz, az idegenvezetésre, a vacsorára.
  • Ne mutogassuk a pénzt: ezt nem csak utazás során érdemes betartani, hisz nem tudjuk, ki nézegeti még, mi van a kezünkben. Tegyük a táskánk mélyére, zárt helyre a tárcánkat, és csak akkor vegyük elő, ha szükséges.
  • Töltsünk le térképeket: a Google Maps egyik szolgáltatása, hogy letölthetjük a nekünk kellő térképeket, melyeket offline is tudunk használni.
  • Fotózzuk le a fontos információkat: ide tartozik a hotel címe, az útiterv, a parkolóhely száma, visszaigazolási adatok (repülő, vonat, stb.), hotelszoba száma, stb. Tehát minden olyan lényeges dolgot fényképezzünk le magunknak, melyeket nem kéne elfelejtenünk.
  • Figyeljünk az érvényességre: nézzük meg, meddig érvényesek az igazolványaink. Vannak olyan országok, melyekbe nem lehet utazni, ha az útlevelünk 3-6 hónapon belül lejár. Legyünk tisztában azzal, mely igazolványainkra fér rá egy érvényesítés.
  • Tanuljunk meg helytakarékosan pakolni: egy gyakorlott utazó tudja, csak a legszükségesebb dolgokat kell magunkkal vinni. Kisebb csomaggal könnyebb az utazgatás.

(forrás: popsugar)

Ide kattintva eléri a Nyüzsi további cikkeit, azonnali véleményeket, érdekességeket, szórakoztató mémeket, gif-eket, videókat.