A harag rossz tanácsadó? Nem feltétlenül
Pedig nekünk azt mondták, hogy számoljunk háromig, mielőtt cselekszünk.
Pedig nekünk azt mondták, hogy számoljunk háromig, mielőtt cselekszünk.
Sokkal egyszerűbb lehet leolvasni a házi tyúkok arcáról az érzelmeiket, mint azt eddig gondolták. A kulcs, hogy mennyire vörösödnek el az egyes látható bőrfelületeik.
Az ELTE kutatói családi kutyák és törpemalacok emberi érzelmi hangadásra adott reakcióját hasonlították össze. Az eredményekből az látszik, hogy mindkét faj egyedei különbséget tettek a sírás és a dúdolás között, a kétféle hanghatásra adott reakcióik azonban eltértek egymástól.
Érzelemszabályozás és megküzdés: a boldog élethez nélkülözhetetlen. Jó hír, hogy e készség tanulható, fejleszthető.
Kínában egyre többen választják a mesterséges intelligenciát a valódi emberek helyett barátnak, barátnőnek. Első ránézésre furcsa, másodikra szomorú: a jelenség mögött az elmagányosodás húzódhat meg.
Akinek jobbak az anyagi lehetőségei, az egészségesebb életet is élhet, a pénznek köszönhetően ugyanis hozzájuthat olyan orvosi és egyéb szolgáltatásokhoz, melyekhez mások pénz hiányában nem tudnak. Egy friss kutatás szerint nemcsak emiatt lehet különbség a két csoport tagjainak egészségi állapota között.
A kutyások gyakran érvelnek azzal a macskatartóknak, hogy azért választják társként inkább az ember legjobb barátját, mert a kutyák sokkal több érzelem kifejezésére képesek. Mostantól a macskásoknak van mivel visszavágniuk.
Német és svájci kutatók arra keresték a választ, igaz-e az elterjedt feltevés, hogy fiatal- és időskorban vagyunk a legboldogabbak, középkorúként viszont a boldogtalanság és az elégedetlenség dominál.
A Kaliforniai Egyetem kutatói szerint az agy nehezebben dolgozza fel mások érzelmeit, ha a botox injekció megbénítja a homlok izmait.
A legjobb beszélgetéseket alábecsüljük.
Nem egyszerű feladat kiigazodni az érzelmek útvesztőjében, pedig mára bizonyítást nyert, hogy a boldogságunk és jóllétünk miatt érdemes foglalkozni velük, és megpróbálni megérteni őket. A szakpszichológus, egyetemi docens beavat minket az érzelmi intelligencia rejtelmeibe, ami szerencsére egész életünkön át fejleszthető.
Az érzelmi intelligencia sokkal fontosabb szerepet tölt be az életünkben, mint gondolnánk. Ráadásul tanulható, fejleszthető, és haladásunkat hamar siker koronázza.