Tech hvg.hu 2024. február. 14. 17:03

„Jobb, mint egy igazi férfi”: egy 25 éves nő mesterséges intelligenciát választott párjának

Kínában egyre többen választják a mesterséges intelligenciát a valódi emberek helyett barátnak, barátnőnek. Első ránézésre furcsa, másodikra szomorú: a jelenség mögött az elmagányosodás húzódhat meg.

Kinek ne esne jól, ha a párja úgy beszélne róla, mint egy kedves, empatikus, romantikus alkatról, akivel lehet jó is órákon át is beszélgetni. A 25 éves kínai nő, Tufej pontosan így jellemezte a társát. Csak egy apró bökkenő van: a barátja egy chatbot.

Az AFP tudósítása szerint a Glow nevű platformot egy sanghaji startup, a MiniMax hozta létre. Célja, hogy barátságos, sőt, romantikus ember–robot kapcsolatot kínáljon a felhasználóknak. A hírügynökség által idézett, észak-kínai Hszianban élő Tufej azt mondta, Glow úgy képes beszélni a nőkkel, ahogy a férfiak nem. Az AFP-nek úgy nyilatkozott: vigasztalja őt, ha menstruációs fájdalmai vannak, és megoszthatja vele a munkahelyi problémáit is. Tufej azt nyilatkozta:

Úgy érzem, mintha egy romantikus kapcsolatban élnék.

Az alkalmazást most ingyen kínálja a MiniMax. Naponta több ezren töltik le azt a telefonjukra. Bár az elmúlt időszakban több kínai cégről is kiderült, hogy illegálisan használják fel a felhasználók adatait, a kockázatok ellenére a felhasználók azt mondják, a társasági vágy hajtja őket. A városokban ugyanis egyre többen küzdenek az elmagányosodással.

Mesterséges intelligenciával klónozta barátnőjét egy szoftvermérnök, az eredmény félelmetes - videó

Enias Calliau arra volt kíváncsi, mennyire lehet egy személyiséget lemásolni a mesterséges intelligencia segítségével. A barátnőjén próbálta ki. Az eredmény egyszerre gyönyörű és félelmetes.

Vang Hsziuting, egy 22 éves pekingi diák szerint a való életben nagyon nehéz találkozni az ideális férfival, mert az embereknek eltérő a személyiségük ami gyakran súrlódásokhoz vezet. A mesterséges intelligencia viszont folyamatosan alkalmazkodik a felhasználó személyiségéhez, így úgy érezheti az illető, hogy tökéletesen megérti őt a gép.

Vang szerint a chatbotok érzelmi támogatást nyújtanak, ami nagyon fontos a hétköznapokban. Ő például a kínai internetes keresőt üzemeltető Baidu fejlesztését, a Wantalkot használja. Ott több száz előre meghatározott személyiségű chatbot érhető el, de a felhasználók saját maguk is készíthetnek maguknak digitális szeretőt.

5239 nővel beszélgetett a Tinderen, az MI szűrte le neki, hogy ennyiből ki lesz az igazi

Ha már annyi mindenre jó a mesterséges intelligencia, akkor talán a párválasztásban is segíthet, gondolta egy moszkvai fiatalember. Le is zavart 5239 beszélgetést a Tinderen a ChatGPT segítségével. Végül az eredmény sem maradt el.

Lu Jü, a Wantalk egyik vezetője szerint a fejlesztés azt az igényt szolgálja ki, hogy szeretnék az emberek, ha mindig lenne körülöttük valaki, aki meghallgatja őket. A hosszúra nyúló munkaórák, az ingázás és a felgyorsult életmód azonban megnehezíti azt, hogy az ember valós emberekkel találkozzon és beszélgessen.

Bár a technológia még nem tökéletes, de a válaszok nagyon reálisak, így joggal érezhet olyat a felületes felhasználó, mintha megtalálta volna a lelki társát. Pedig nem.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.